690 680 960

Zawody Balonowe, Piknik Strzelecki, Jarmark Królewski czy Święto Młodości. Szereg imprez w naszym regionie

Jak co tydzień prezentujemy wydarzenia, które przez najbliższe dni odbywać się będą w całym regionie. Tym razem, z uwagi na czwartkowe święto, wydarzeń jest naprawdę dużo. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście, gdzie się wybrać, warto skorzystać z tego, co przygotowali organizatorzy poszczególnych imprez. W linkach znajdziecie szczegóły wydarzeń.

Znów będzie można podziwiać loty balonów. W Nałęczowie odbędą się międzynarodowe zawody
Szereg atrakcji zarówno dla miłośników balonów na ogrzane powietrze, jak też mieszkańców i turystów przygotowali organizatorzy 14. Międzynarodowych Zawodów Balonowych, które odbędą się w Nałęczowie. Imprezie towarzyszyć będą dożynki gminne. Szczególnie polecamy to wydarzenie, które odbywa się pod naszym patronatem.

Rodzinny Piknik Strzelecki w Osówce
Niedzielny Rodzinny Piknik Strzelecki odbędzie się na terenie strzelnicy w Osówce w gminie Niemce. Oprócz zawodów strzeleckich zaplanowano prezentacje broni, wyposażenia i sprzętu a także tradycyjną grochówkę i kiełbaska z grilla.

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon Kryłów – Krecziv
W niedzielę 18 sierpnia na wyspie w Kryłowie odbędą się jedenaste już Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon Kryłów – Krecziv.

Festiwal na Trójstyku na błoniach w Orchówku
Nowa impreza, promująca lokalne tradycje, zwyczaje i smaki, odbędzie się w gminie Włodawa. Zastąpiła ona organizowany w ubiegłych latach „Weekend z krokodylem”.

Jarmark Królewski – Urodziny Jana III Sobieskiego w Rybczewicach
Na skwerze przy parku w Rybczewicach odbędzie się Jarmark Królewski – Urodziny Jana III Sobieskiego. Atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Berberys Klezmer Band – koncert Hava Nagila
W sobotę w godzinach 20:00 – 21:30 w Synagodze w Kazimierzu Dolnym będzie można posłuchać koncertu Hava Nagila w wykonaniu zespołu Berberys.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie
Obchody Święta Wojska Polskiego w stolicy naszego regionu odbędą się na placu Zamkowym. Będzie też piknik dla mieszkańców.

Święto Młodości w Józefowie nad Wisłą
Szereg atrakcji przygotowali organizatorzy Święta Młodości, jakie odbędzie się w Józefowie nad Wisłą. Wydarzenie ma wymiar charytatywny.

Dejw, News, Spring Rolls i ReLife wystąpią podczas Dni Kocka
Od godziny 16:00 na Placu Anny Jabłonowskiej w Kocku będzie się odbywał festyn z okazji dnia miasta. Impreza potrwa do późnych godzin wieczornych.

Bialskopodlaskie Święto Miodu w Kobylanach
Występy lokalnych zespołów, pokazy sprzętu pszczelarskiego, degustacje miodów czy też stoiska promocyjne. Do tego darmowe dmucharce dla dzieci oraz konkursy z nagrodami.

Hejnaliści z całego kraju znów zjadą do Lublina. Zaprezentują się na Starym Mieście
Już po raz 26 w Lublinie odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział ponad 40 trębaczy z całego kraju.

Dzień Karpia Królewskiego w Malińcu
Potrawy z ryb słodkowodnych, prezentacja lokalnych gospodarstw rybackich a także występy muzyczne zaplanowano podczas Dnia Karpia Królewskiego. Na scenie zaprezentują się m.in. Ivan Komarenko, No Name, Extra Mocni i Long&Junior.

Bieg Chrząszcza w Szczebrzeszynie
Uczestnicy I Biegu Chrząszcza będą mieli do pokonania liczącą 25 km trasę, która biegnie licznymi wąwozami. Start biegu odbędzie się na rynku miejskim.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Urzędowie
W czwartek 15 sierpnia w Urzędowie odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego.

Wojewódzkie Święto Ziół w Boniewie
W słynącej z uprawy ziół gminie Fajsławice odbędzie się Wojewódzkie Święto Ziół. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji związanych właśnie z ziołami.

Zlot Motocyklowy w Siedliszczu „Pomoc dla Roksanki”
Będzie parada ulicami Siedliszcza, gorący poczęstunek oraz zimne i gorące napoje a także występy muzyczne. Wszystko to na sobotniej imprezie w której mogą wziąć udział posiadacze motocykli i innych zmechanizowanych jednośladów oraz miłośnicy i sympatycy dwóch kółek.

Muzyczny piknik na Międzyrzeckich Jeziorkach. Zagra Sidney Polak
Dla dzieci dmuchane zamki i zjeżdżalnie a potem dla dorosłych koncerty. Na scenie zagrają AbradAb i Sidney Polak.

Jarmark Sapieżyński w Kodniu
Na Błoniach w Kodniu odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Sapieżyńskiego. W tym roku pod nazwą ,,Od Sapiehów do 100-lecia niepodległości”.

Piknik historyczny „Wojenko, wojenko”
Pokazy militariów, rekonstrukcje historyczne, pokazy musztry paradnej oraz sprzętu wojskowego czekać będą na wszystkich, którzy odwiedzą piknik historyczny w Rososzy koło Ryk.

Kiermasz ziołowo-miodowy w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kramy i stragany z miodami, olejami, octami winnymi, nalewkami, mydłami i świecami zapachowymi czekać będą nad stawem na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej. Przygotowano też wiele atrakcji.

W kilkunastu gminach naszego regionu odbywać się będą również dożynki. Imprezy te zaplanowano m.in. w: Nałęczowie, Łopienniku Nadrzecznym, Skrobowie, Grabowcu, Potoku Górnym, Białopolu, Siedliszczu, Sosnówce, Kocku, Mojsławicach, Annopolu, Dzierzkowicach, Suchodołach, Jeziorzanach, Michowie, Kamionce, Żyrzynie, czy też w Rudniku. Kolejne zaś w gminach Niemce, Księżpol, Tarnogród, Jabłonna, Wysokie, Markuszów, Ulan-Majorat, Kłoczew, Stary Zamość, Tomaszów Lubelski, Tyszowce i Lubycza Królewska. Szczegóły dożynkowych wydarzeń znajdziecie TUTAJ.

(fot. materiały organizatorów)

Jeden komentarz

  1. Droga Redakcjo, cóż za amory podsunęły pomysł na to „Święto Miłości” z tytułu artykułu? 😉

Kursy walut

  • USD 4.3365zł -0.31%
  • GBP 5.3357zł -0.83%
  • EUR 4.621zł -0.69%
  • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas