Zawitała do nas jesień meteorologiczna. Najpierw deszczowo, później poprawa pogody. Pierwsze przymrozki

Zawitała do nas jesień meteorologiczna. Chłodny front przyniósł lokalne deszcze i słabe burze. Pomimo kapryśnej pogody na początku września wkrótce powinniśmy spodziewać się wyższych temperatur i poprawy wrześniowej aury.

1 września rozpoczęła się umowna jesień meteorologiczna. Do tej astronomicznej pozostały jeszcze 3 tygodnie. Początek jesieni meteorologicznej charakteryzuje się już co prawda niższymi temperaturami niż te panujące w sierpniu, ale dość często zdarzają się jeszcze napływy mas powietrza zwrotnikowego z możliwością wystąpienia temperatury powyżej 25oC. Taka temperatura będzie pod koniec tygodnia.

Jego początek przyniesie kapryśną aurę. Będzie wiał dość mocny północno-zachodni wiatr, który w porywach może osiągać ok. 50-60 km/h w centrum, a na północy do 70 km/h.

W poniedziałek nie będzie za ciepło, maksymalnie ok. 15 oC, na południu do ok. 20 oC. Wiatr będzie jeszcze potęgował uczucie chłodu.

Wtorek to już nieco spokojniejsza pogoda, zwłaszcza w zachodniej Polsce. Na wschodzie jeszcze da o sobie znać niż z silniejszymi porywami wiatru. Jednak przelotne opady możliwe będą jeszcze w całym kraju. Na termometrach maksymalnie od  15/17 oC na krańcach wschodnich do 21 oC na zachodnich. Noce nie będą zbyt ciepłe, na ogół od 8 do 10 oC, ale lokalnie radiacja będzie silniejsza i w kotlinach górskich temperatura będzie spadać poniżej 5 oC powyżej zera, gdyż wiatr już osłabnie.

Możliwe będą nawet przygruntowe przymrozki, szczególnie pod koniec tygodnia na krańcach wschodnich i w kotlinach, kiedy wyż znajdzie się nad Polską. Dni będą jednak coraz cieplejsze i wrócą jeszcze wartości temperatury notowane z ostatnich dni, rzędu 20-25 oC, gdyż zacznie płynąć coraz cieplejsza masa powietrza.

Wyżowa pogoda zatem zapanuje od środy do niedzieli (08.09). O tej porze roku warto też wspomnieć o możliwości wystąpienia mgieł, które lokalnie będą powodować znaczne ograniczenia widoczności. Muszą o tym pamiętać kierowcy. Apelujemy o bezpieczne zachowania na drodze, mgła będzie ograniczać widoczność.

2013-09-02 07:14:42
(oprac.  www.lowcyburz.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online