Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymano sprawcę śmiertelnego potrącenia

Policja zatrzymała cztery osoby, które najprawdopodobniej mają związek ze śmiertelnym potraceniem pieszego, do którego doszło dzisiejszej nocy w Końskowoli.

Około północy jeden z kierowców przejeżdżających drogą krajową nr 12 przez Końskowolę zauważył nagle, leżącego na jezdni mężczyznę. Gdy się zatrzymał sprawdzić co się stało, okazało się, ze ten nie żyje. Kierujący natychmiast poinformował o wszystkim dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, okazało się, że mężczyzna został potracony przez nieznany pojazd, który jechał w kierunku Puław, a kierujący nim, nie udzielając pomocy poszkodowanemu odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci w trakcie wykonywania czynności na miejscu wypadku, postanowili również sprawdzić dokładnie trasę, którą mógł uciec sprawca śmiertelnego potrącenia.

Kilka kilometrów dalej odnaleźli leżącą tablicę rejestracyjną, której ramka była połamana i nosiła ślady uderzenia z przeszkodę. Na jej podstawie ustalili pojazd i jego właściciela, a gdy dojechali na miejsce, w garażu posesji odnaleźli samochód osobowy marki ford, na którym były ślady po potraceniu człowieka. Cztery osoby znajdujące się na posesji zostały zatrzymane. Są to członkowie rodziny, mężczyźni w wieku 74, 48, 37 lat oraz 34 letnia kobieta.

Podczas badania trzeźwości okazało się, że 37 i 48 latek znajdują się pod wpływem alkoholu. Mieli odpowiednio 1,5 promila i 0,8 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Ustalono także personalia ofiary. Okazał się nim 59-latek, mieszkaniec powiatu ryckiego. Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności

(fot. KWP Lublin)
2013-09-24 09:04:19

Komentarze wyłączone