Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymał pijanego kierowcę. Podziękowania od opolskiej Policji dla funkcjonariusza lubelskiej jednostki penitencjarnej

Do Aresztu Śledczego w Lublinie wpłynęły kolejne w ostatnim okresie podziękowania ze strony Policji, za wzorową, godną naśladowania postawę jednego z funkcjonariuszy lubelskiej jednostki penitencjarnej.

Chor. Michał Bednarz, służący na stanowisku dowódcy zmiany, w drodze powrotnej ze służby zatrzymał pijanego kierowcę, który poruszał się samochodem po drodze publicznej „od krawężnika do krawężnika”. Pijany kierujący zagrażał tym samym zdrowiu i życiu innych uczestników ruchu, a także pieszych.

Funkcjonariusz jechał za podejrzanym pojazdem używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych, co ostatecznie sprowokowało prowadzącego do zatrzymania pojazdu, po czym podbiegł do samochodu i wyciągnął z pojazdu kluczyki.

– Pasażer jadący wraz z chor. Bednarzem powiadomił w międzyczasie funkcjonariuszy Policji, którzy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Po badaniach okazało się, że we krwi zatrzymanego krążyło niemal 3 promile alkoholu – wyjaśnia kpt. Rafał Paczos rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Lublinie.

Zatrzymał pijanego kierowcę. Podziękowania od opolskiej Policji dla funkcjonariusza lubelskiej jednostki penitencjarnej

(fot. nadesłane AŚ Lublin)

3 komentarze

  1. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

    Udało się, bo kierowca pijany był.
    Z trzeźwym mogło nie pójść tak pięknie

  2. Mamo chwalą nas. Kto? Wy mnie a ja was.

  3. Rzeczywiście wydarzenie godne odnotowania, o 19.30 w kurwizji też będzie roztrząsane?

Z kraju