Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zasnął za kierownicą i wbił się pojazdem dostawczym w rozrzutnik

Wczoraj w miejscowości Sosnowica doszło do zderzenia pojazdu dostawczego z rozrzutnikiem podczepionym pod ciągnik rolniczy. Jak się okazało, kierowca mercedesa zasnął za kierownicą.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu na drodze wojewódzkiej nr 819 w miejscowości Sosnowica. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu dostawczego z rozrzutnikiem, podczepionym pod ciągnik rolniczy.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 24-letni mieszkaniec Chełma kierując mercedesem sprinterem w trakcie jazdy zasnął i tym samym najechał na tył jadącego przed nim ciągnika rolniczego McCormic wraz z rozrzutnikiem. 58–letni mieszkaniec Sosnowicy kierując ciągnikiem nagle poczuł gwałtowne uderzenie i natychmiast zatrzymał pojazd. Był zdezorientowany, kiedy zobaczył, że doszło do zderzenia, a dostawczak dosłownie wbił się w wały podajnika.

Kiedy kierujący mercedesem odzyskał świadomość, wysiadł o własnych siłach. To, że nic mu się nie stało zawdzięcza zapiętym pasom bezpieczeństwa oraz wystrzelonym poduszkom powietrznym. Obaj kierujący byli trzeźwi i odmówili pomocy medycznej. Jak się okazało, ciągnik rolniczy nie posiadał aktualnych badań technicznych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Sprawca kolizji za spowodowanie zagrożenia w ruchu został ukarany mandatem karnym, a jego konto wzbogaciły dodatkowe punkty.

(fot. Policja Parczew)

9 komentarzy

 1. A ciągnikowemu zatrzmano dowód rejestracyjny?

 2. Ile to ja razy czytałem tutaj, że na drodze się nie śpi, albo, że droga nie służy do spania.

 3. „zawdzięcza zapiętym pasom bezpieczeństwa oraz wystrzelonym poduszkom powietrznym” – ale gdyby wjechał do czynnego wulkanu, i auto stanęło w płomieniach, to nie zdążył by się wypiąć i by się spalił żywcem, tak więc można powiedzieć, że z tymi poduszkami, to jest pół na pół.

  • jaki ty franio „gupi” jesteś to bajka do rządu się nadajesz, jeszcze napisz że zamiast do wulkanu mógł wjechać na 70 piętrowy wieżowiec, zmień dilera bo za mocne ci narkotyki daje.

 4. Śmierdząca sprawa

 5. Ooo nareszcie wosk do lakieru pasujący do każdego forda

  • się tam beemiarzu nie ciesz bo rozrzutnik beemką ciągnąć, to tego te traktory się nadają. Tylko jak każda ta beemka była tak skasowana że auto nie wyszło z niej tylko traktor

 6. Słowo użyte w moim komentarzu byłoby miodem w ustach Gessler 😉 , ale cóż, nie upominam się. Jest tyle sposobów na nazwanie zawartości rozrzutnika.

 7. To są tak zwane ciche szumy u śpią każdego kto będzie chciał je pokonać najlepiej stanąć zamknąć oczy na 10-15 min i będzie ok

Wiadomości z info112