690 680 960

Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana, 11 osób zatrzymanych. Zabezpieczono 1,4 mln złotych w gotówce (wideo, zdjęcia)

W śledztwie Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie funkcjonariusze CBŚP, KSP i KAS zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów i zatrzymali 11 osób w tym 9 obywateli Białorusi oraz 2 Polaków. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i na wniosek prokuratora trafili do areszt.

Nielegalna fabryka papierosów i 1,4 miliona w gotówce

W wyniku podjętych przez służby czynności, na terenie jednej z posesji w miejscowości Brzóze w woj. mazowieckim, wykryto prowadzoną w pomieszczeniach magazynowych nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie przeprowadzonego przeszukania budynku zabezpieczono kompletną linię służącą do produkcji papierosów, w sumie ponad 5,5 miliona sztuk wytworzonych już papierosów oraz przygotowany do produkcji tytoń w ilości 7.651 kg.

W przypadku wprowadzenia tych produktów do obrotu doszłoby do uszczuplenia należności Skarbu Państwa w łącznej kwocie ponad 20 milionów złotych. Na miejscu zatrzymano 9 obywateli Białorusi oraz 2 obywateli Polski. Wszystkie te osoby zostały zatrzymane w pomieszczeniach, gdzie nielegalnie wytwarzano i magazynowano wyroby tytoniowe. Podczas przeszukań zabezpieczono należące do jednego z zatrzymanych pieniądze w łącznej kwocie 1,4 miliona złotych.

Prokuratorskie zarzuty i areszt

Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 kk oraz popełnienia przestępstw karnoskarbowych związanych z nielegalnym wytwarzaniem wyrobów akcyzowych w postaci papierosów. Kolejne zarzuty dotyczą przestępstw z ustawy Prawo własności przemysłowej i ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych.

Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie skierował wnioski o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec wszystkich podejrzanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

(fot. wideo CBŚP Lublin, źródło PK)

6 komentarzy

  1. Reklamówka nie trafiła na czas do kogo trzeba i bęc.

  2. Pieniądze hurtem liczone świadczą o rozmachu.

  3. O rozmachu świadczy dopiero, jak szkoda czasu na liczenie, a zaczyna ważenie hyhy

  4. Dzbany betonowe nie chcą się szczepić, to tak będzie.

  5. Tyle kasy się zmarnowało.

  6. Aż nie chce się wierzyć, że nie zarzucono im posiadania broni i amunicji bez wymaganego pozwolenia.

Kursy walut

  • USD 4.1545zł -0.82%
  • GBP 5.2106zł -0.01%
  • EUR 4.4717zł -0.16%
  • CHF 4.6136zł -0.16%

Polub nas