Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zarzuty szpiegostwa dla dwóch obywateli Białorusi

Funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej zatrzymali dwóch Białorusinów. Ustalenia Służby Kontrwywiadu Wojskowego wskazują, że prowadzili oni działalność szpiegowską na rzecz służb wywiadowczych Białorusi

W śledztwie Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej ustalili, że dwóch Białorusinów miało prowadzić działalność szpiegowską na rzecz służb wywiadowczych Białorusi.

Zatrzymani mieli dokonywać rozpoznania obiektów wojskowych i cywilnych o krytycznym znaczeniu dla obronności RP. W prokuraturze podejrzani usłyszeli zarzuty szpiegostwa na rzecz służb wywiadowczych Białorusi, tj. przestępstwa z art. 130 § 1 kk.

Na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. ŻW, źródło PK)

12 komentarzy

  1. mam pytanie do internautów czy wywieszanie flag ukrainy na budynkach instytucji rządowych czy publicznych was drażni? czy nie? dziękuję za odpowiedź bo tak myślę chodząc po mieście widze więcej flag ukrainy niż polski

  2. Mnie TAK.

  3. Kiedy aresztowanie szpiegów z opozycji ?

  4. Jeszcze powinni się wziąć za niektórych tu komentujących….bo redakcja nie robi nic.