Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zamówił grę na konsolę. W kopercie znalazł napoczętą czekoladę

Urszulińscy policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie na szkodę jednego z mieszkańców powiatu włodawskiego. Mężczyzna zapłacił za grę na konsolę, a w przesyłce otrzymał napoczętą czekoladę.

Do policjantów z Urszulina zgłosił się mieszkaniec gminy, który poinformował, że został oszukany podczas zakupów w Internecie. Mężczyzna na początku listopada zamówił grę na konsolę.

Mężczyzna znalazł ofertę na jednym z portali społecznościowych. Po umówieniu szczegółów ze sprzedającym przelał 150 złotych na wskazane konto. Niestety w przysłanej kopercie zamiast gry znalazł czekoladę i do tego napoczętą. Sprawą zajmują się policjanci.

Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki i co za tym idzie wzmożona aktywność zakupowa również w sieci. Pamiętajmy, żeby podczas zakupów w Internecie zawsze zachowywać czujność. Przed dokonaniem przelewów zawsze sprawdzajmy opinie o sprzedającym. Korzystajmy również z metody płatności za pobraniem oraz opcji sprawdzania zawartości przesyłki. Wzmożona ostrożność może uchronić nas przed oszustami.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. Cham bity deską:)

    ogólnie to… dobrze że to czekolada:D:D:D

  2. Zaoszczędził. W sklepie wyszłoby taniej.

  3. Powinien zgłosić do sanepidu. Jak można sprzedawać napoczętą czekoladę??!!

  4. Pewnie dlatego, że nie obciął tych obrzydliwie długich szponów.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo