Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zamość: W paczce zamiast zamówionego obuwia były sznurówki

Zamojscy policjanci ustalają osobę, która wysłała mieszkańce Zamościa sznurówki zamiast zamówionego obuwia. Kobieta straciła na nieuczciwej transakcji 300 zł.

W środę zamojscy policjanci otrzymali zawiadomienie od mieszkanki Zamościa, z którego wynikało, że w połowie lutego zamówiła ona przez sklep internetowy sportowe obuwie. Kobieta nie otrzymała jednak zamówionego towaru, ponieważ zamiast butów w przesłanej do niej paczce znajdowały się sznurówki. Próba kontaktu z kontrahentem okazała się bezskuteczna.

Podobne zakupy przez Internet nie udały się też innej kobiecie. Mieszkanka Łabuń poprzez jeden z internetowych portali zakupiła trampki. Cena była okazyjna. Kobieta przelała pieniądze na konto sprzedającego i oczekiwała na przesyłkę. Kiedy nie otrzymała zamówionego towaru, a pod profilem sprzedającej pojawiły się negatywne komentarze, złożyła zawiadomienie o oszustwie.

Policjanci prowadzą czynności w obu zgłoszonych przypadkach i apelują o rozwagę podczas internetowych transakcji. Decydując się na zakupy poprzez sieć internetową, na portalach aukcyjnych czy w sklepach internetowych pamiętajmy o zachowaniu ostrożności.

2017-03-23 12:43:11
(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. Dlatego lepiej jest za pobraniem dołożyć te 5zł i otworzyć paczkę przy kurierze a potem nie wylewać swoich żali…

  • Kurier nie da otworzyć przesyłki przed opłaceniem i odebraniem 🙂

   • Zgadza sie najpierw kasa pozniej towar ale mozna przy kurierze otworzyc i w razie niezgodnosci odmowic przyjecia paczki

    • jak opłacisz paczkę przy kurierze, po czym otworzysz ją przy nim i w razie niezgodności z zamówieniem kurier może tylko spisać protokół. Niestety po opłaceniu nie masz możliwości z rezygnacji zakupionego towaru i nie otrzymasz zwrotu pieniędzy. Możesz jedynie powiadomić policję a jako świadka masz kuriera i protokół sporządzony w jego obecności. Jedynie policja w takiej sytuacji może zarządać po spisaniu odrębnego protokołu o zwrot i zabezpieczenie pieniędzy za tą transakcję oraz tego co przyszło w paczce.

  • Może brała na raty ?

 2. Odpowiedź Prokuratury ” odmowa wszczęcia postępowania, niska szkodliwość społeczna ” takie pismo dostaną Panie.

  • Proszę mi wybaczyć ale w D… byłeś i g widziałeś przy zakupach przez internet nawet za 1 zł sprawa jest traktowana inaczej niż jak w przypadku kradzieży to się nazywa fachowo oszustwo i będzie ścigane

   • Bzdury opowiadasz, Policja Ci tak powie ale prokurator zinterpretuje to oszustwo jak zechce, czyli umorzy.
    Mozliwosc sprawdzenia paczki w obecnosci kuriera daje tylko poczta i kosztuje to + 6 zl, a to ze sprzedawcy tak pisza na allegro to tylko dla lepszego samopoczucia kupujacego.

    • Zacznijmy od tego że sprzedający dostanie wezwanko na komende w celu wyjaśnienia, o ile dane, które podał w alledrogo były prawdziwe. Obecnie jednak coraz ciężej przekręcić dane, z uwagi na proces weryfikacji kont. Dodatkowo dochodzi tu możliwość sprawdzenia właściciela konta, na które były robione przelewy, chyba że oszust posługiwał się kradzionymi dokumentami. Polskie banki szybko udzielają policji takich informacji, gorzej z zagranicznymi, głównie Szwajcarskimi. Kolejna rzecz, tych oszukanych było więcej niż tylko te dwie Panie, więc prokurator szybko sprawy nie umorzy. Oszust albo się obesra po wizycie na policji i odda kase, albo dowalą mu paragrafy w których usłyszy słowa grzywna, wyrok, koszty postępowania. Może również próbować szczęścia i dać nogę.
     Jeśli chodzi o Panie, w przypadku pierwszej sprawa jest trudniejsza, dostała wszak przesyłkę, jednak zawartość była niezgodna z opisem. W tym przypadku, po uprzednim udokumentowaniu zawartości paczki, powinna ją odesłać (oczywiście na swój koszt) na adres nadawcy i żądać zrwotu pieniędzy razem z kosztami przesyłki. Przy braku odzewu sprawę zgłosić na policji załączając dane osoby sprzedającej, dokumentację e-maili oraz zawartości przesyłki jaką dostała. Jest to wtedy traktowane jako oszustwo internetowe, sprawą zajmuje się wydział cyber przestępczości czy jakoś tak. Wtedy pozostaje tylko czekać i liczyć że sprzedający odda kase.
     W przypadku drugiej Pani sprawa jest prostsza. Zapłaciła, nie dostała towaru, zgłasza to na policję, wysyła papiery do alledrogo, a oni zwracają jej kase i sami zajmują się delikfentem.
     A tak przy okazji, to naprawdę wielka sensacja, biorąc pod uwagę to ilu takich oszustów działa w internetach oszukując innych na większe sumy, a przykład akurat tego jednego został tak nagłośniony. Wystarczy spojrzeć na statystyki policyjne gdzie oszustwa internetowe rocznie liczy się w dziesiątkach tysięcy i to tylko w samej Polsce. Także tylko pogratulować sławy Panie Oszuście…

 3. Po kawałku dochodzą te buty, nie polecam sprzedawcy

 4. I bardzo dobrze,że tak się stało.bogu niech będą dzięki.

 5. Bo nie kupuje się kota w worku. Bo taniej? Wolę dopłacić w zwykłym sklepie.

 6. Hugon bo trzeba zaznaczyć opcje „sprawdzanie zawartości paczki ” 😀 ja tak telefon kupiłem

 7. Wówczas jak nie ma tego co chciałeś to odbijasz paczkę i nadawca płaci za lot do ciebie i od ciebie..:D
  Oszuści nie pozwolą na taki zakup 😀

  I to o czym mowa to przestepstwo jest a nie jakieś tam wykroczenia tu nie ma limitu kwoty nawet za złotówkę będą cie ścigać

 8. Zamówiła sznurówki do butów sportowych a teraz lament, że nie doczytała co kupuje. Z drugiej strony; niech się cieszy ze sznurówek bo mogła być makulatura. .

 9. hehe dokładnie a jak się kupuje w sklepie „wszystko u zenka” gdzie firma to piwnica a towary to zdjęcia poglądowe to……………………………………..
  Podacie co to za sklep ? nie chcecie uprzedzić innych ? aaaaaa zapomniałem złodziej pod ochroną jest w polszy

Z kraju