Zamość: Utracili uprawnienia za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym

W miniony weekend zamojscy policjanci zatrzymali dwoje kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy na trzy miesiące kierujący otrzymali punkty karne i mandaty.

W minioną sobotę w Zawalowie policjanci z zamojskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. 37-latka kierująca pojazdem w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 107 km/h. Kobieta otrzymała mandat i punkty karne, a jej prawo jazdy zostało zatrzymane.

Podobnie zakończyła się kontrola drogowa w Zamościu na ul. Legionów. Tam policjanci zarejestrowali auto jadące z prędkością 129 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Kierujący mercedesem 73-latek za popełniony czyn ukarany został wysokim mandatem. Jego konto powiększyło się również o 10 karnych punktów. Mężczyzna otrzymał także mandat, za brak dokumentu uprawniającego do kierowania podczas kontroli.

2017-01-10 06:55:25
(fot. Policja Zamość)

14 komentarzy

 1. Ciekawe jak „mądrze” tłumaczyli swoje wyczyny – w jakiej wielkiej potrzebie byli, że tak se pozwalali ?
  A wszystkiemu pewnie winni policjanci, że cię czepiają jakiś tam kilku kilometrów ponad normę i ośmielili się ich „złapać”.
  A pomagajcie Państwu w utrzymaniu 500+, oszołomy, gaz do dechy!!!

  • Na CB „uczynni koledzy” powiedzieli, że „ścieżka wolna” to (przepraszam za brzydkie słowo) pedał gazu do „dechy”, a tu ZONK!!!

 2. Teraz policjanty mają łatwiej
  Nie muszą jechać za kimś 20 kilometrów aby nazbierać wystarczającą liczbę punktów do zabrania uprawnień
  Wystarczy wjechać za „klientem” w teren zabudowany.

  • I bardzo dobrze niech brawura zostanie wygoniona z miejsc gdzie ludzie chcą zyc bezpiecznie i bez chałasu nadmiernego. BRAWO POLICJA

   • zgadza się, tylko wysokość mandatów powinna być o wiele większa dla przekraczających prędkość 30km/h powyżej dopuszczalnej i wraz z utratą uprawnienia powinien być konfiskowany pojazd na taki sam czas, gdzie dodatkowo taki delikwent powinien otrzymać rachunek za 3 miesięczne parkowanie na policyjnym parkingu, a gwarantuję, że 95% już nie popełniło by takiego wykroczenia… 😀

    • Jak ktoś przekracza o 30 km/h w terenie zabudowanym to już wtedy powinno się mu zabrać prawo jazdy. Przekroczenie o 50 km/h i więcej powinno skutkować już więzieniem od roku wzwyż (w zależności które to przewinienie) bez zawiasów.

 3. Jasiek na tę wieść oderwany od Kaśki

  Najbardziej z tego podoba mi się, że społeczne pieniądze rozdawane jako 500 plus wracają do państwowej kasy jako 500 plus punkty.

  • to swoja własna głupota tak Cie urzekła, bo napisałeś bajeczkę dla takich „mądrych” jak Ty…

 4. W ostatnich dniach często widuję „sreberko” w rejonie Zelwerowicza/Poligonowa, nietrudno im tam złapać „ułana” co parę minut, może jednak warto zdjąć nogę z gazu?

  • Potwierdzam non stop tam krążą. Łapią jeleni co jak zobaczą 1 km prostej to muszą od razu 100-120, maść na ból d….. sprawdźcie może warto.

  • Stu dwunasty niedorzecznik

   A po co im doradzać zdjęcie nogi z gazu, przecież warto pomagać.
   Czekamy na 500 plus (punkty).

   • Widzisz, to jest prosta ekonomia. Jak lubelska policja złapie mieszkańca Lublina, to w gruncie rzeczy Lublin niewiele zyskuje – delikwent zapłaci mandat, to nie wyda tych pieniędzy na zakupy, rozrywki, wódkę – ogólnie wychodzi prawie na zero. A więc w naszym kolektywnym interesie jest, aby nasza policja nie łapała nas ani naszych sąsiadów, tylko kroiła przyjezdnych – wtedy „obca” kasa to dla Lublina czysty zysk. Dlatego właśnie doradzam czytelnikom L112 zdjęcie nogi z gazu. 😉

    • Tak, czy inaczej ci co w miarę i jako tako jednak przestrzegają pewnych ograniczeń, nie muszą się obawiać o uszczuplenie ich budżetów domowych.
     A durnie… gaz do dechy i co mechaniczne konie wyskoczą.
     Pomagajcie – warto pomagatsc.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online