690 680 960

Zamojska policyjna grupa „Speed” w akcji. Siedmiu kierowców straciło prawa jazdy

W miniony weekend policjanci z zamojskiej grupy „Speed” zatrzymali siedmiu kierowcom uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość. Rekordzistą okazał się kierowca BMW poruszający się w terenie zabudowanym 117 km/h.

Policjanci z zamojskiej grupy „Speed” w niedzielę zatrzymali czterech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Kontrole miały miejsce na drodze krajowej nr 74 w m. Gorajec Zastawie.

Pierwszy z kierowców wpadł po godzinie 17. 51-latek kierujący chevroletem w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 104 km/h. Popełnione przez kierowcę wykroczenie skutkowało zatrzymaniem uprawnień oraz mandatem karnym. Dodatkowo na jego koncie zapisano 10 punktów karnych.

Po kilku godzinach w tej samej miejscowości zatrzymany został kierujący samochodem marki Renault. 55-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego poruszał się z prędkością 103 km/h. Tego samego dnia policjanci zatrzymali również, 42-latka, który kierował BMW i 36-latka kierującego hondą. Pierwszy przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 67 km/h, drugi o 53 km/h.

Kolejne dwa uprawnienia stracili 26-letni kierowcy audi. Jeden z nich w Zamościu na ul. Hrubieszowskiej przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 54 km/h. Drugi na ul. Legionów poruszał się z prędkością 105 km/h.

Weekendową niechlubną statystykę zamyka 30-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli w Łabuniach. W terenie zabudowanym, na drodze krajowej nr 17, przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. 30-latek kierował volkswagenem.

Od początku roku, zamojscy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym 190 kierującym.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

14 komentarzy

 1. Za niskie są mandaty dlatego tak szaleją, wprowadzić stawki z UE za mandaty i się skończy brawura.

  • Mariusz Tatary 2

   Co ty za bzdury wygadujesz! Ludzie jeżdżą normalnie, a to psiarskie rejestratory zawyżają prędkość. Niech się wezmą za łapanie pedalarzy co ludzi na chodnikach rozjeżdżają.

   • z autopsji wiem, że zaniżają a nie zawyżają. jak się dało d…py i dostało mandat to najlepiej zgonić wszystko na pedalarzy hahahahahahahahahahahahaha

  • Co tam Zamość .
   Dawajcie na Lublin to się trochę rozkorkuje , jak piraci drogowi zamienią auta na komunikację miejską .

 2. Mariusz Tatary 2

  Ci co lecieli 103 i 105 w zabudowanym mieli pecha, bo przekroczyli prędkość tylko o 3 i 5 km/h, a stracili lejce.

 3. Podpytam dla pewności:
  W terenie zabudowanym to przekroczenie o magiczną wartość 50km/h (powyżej której zabierają prawko) liczy się od prędkości dopuszczalnej na danej drodze, tak?
  Czyli np. po Al.Kraśnickiej to jest:
  50km/h + 50 km/h = 100 km/h
  ale już na Al.Solidarności to jest:
  70km/h + 50 km/h = 120 km/h

  Bardzo proszę o potwierdzenie jeśli ktoś ma wiedzę.

  • Prawo jazdy jest zatrzymywane za tz. podwójne przekroczenie czyli jeśli jeśli stoi znak ograniczenia prędkości do 30 km/h to jadąc tym odcinkiem z prędkością powyżej 60 km/h policjant może zatrzymać uprawnienia. Idąc dalej jeśli max. dopuszczalna na autostradzie jest 120 km/h uprawnienia mogą być zatrzymane za przekroczenie powyżej 240 km/h 🙂

   • Proszę sobie doczytać art. 135 ust. 1 pkt 1a lit. a ustawy Prawo o ruchu drogowym zamiast wypisywać głupoty.

 4. Mariusz Tatary 2

  A rekord 117km/h w zabudowanym to żaden rekord.

 5. za przekroczenie 50 powinien być areszt 30 dni i 5000 mandat, a kierowca odwieziony do aresztu natychmiast po zatrzymaniu. Z pewnością wtedy nikt by już nie próbował przekraczać 50.

 6. Oczywiscie nie pochwalam piratów przekraczajacych szybkosć ,ale zastanawiam się jakim cudem ten ich „radar ” w videorejestratorze ,który to mierzy tylko i wyłacznie predkosć ich auta ,a auta ” namierzanego” wylicza tylko i wyłacznie na podstawie porównania z szybkosci ,bo musza się zrównać predkoscią i jechac tak przez chwilę ,ma taką z.a.je.b.is.tą dokładnosć ,bez żadnej tolerancji ….toż to chore jest ….. nawet dziecko wie że zawsze jest jakaś tolerancja bo żadne urzadzenie nie jest w 100% dokładne …

 7. Na wsi zawsze większe żniwa, tak powinno być codziennie i wszędzie

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas