Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zamkną kolejną ważną ulicę w Lublinie. Drogowcy mają pracować w ekspresowym tempie

Tak jak zapowiadaliśmy pod koniec maja, wykonawca nie czekał długo z rozpoczęciem prac przy wyburzaniu mostu w ciągu ul. Pawiej w Lublinie. Od poniedziałku ruch pojazdów zostanie tam całkowicie wstrzymany.

W poniedziałek zamknięty zostanie przejazd przez most na rzece Czerniejówce w ciągu ul. Pawiej w Lublinie. Znajduje się on w fatalnym stanie technicznym, kruszy się i nie brakuje w nim spękań. Przeprawa wytrzymała do tej pory, gdyż z obawy o bezpieczeństwo jej użytkowników, w 2014 roku zmieniono organizację ruchu. Wprowadzono zakaz wjazdu ciężarówek i ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Ekspertyzy wykazały że szybsze i tańsze będzie zburzenie mostu i wybudowanie w jego miejsce nowego. Prace przygotowawcze już ruszyły, od poniedziałkowego poranka ciężki sprzęt zacznie burzyć przeprawę. Wykonawca inwestycji, czyli Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie, będzie musiał pracować w ekspresowym tempie. Termin zakończenia robót wyznaczono bowiem na połowę listopada b.roku i co ważne, nie może on zostać zbytnio przekroczony. Inwestycja uzyskała bowiem zewnętrzne dofinansowanie, które do końca roku musi zostać rozliczone.

Wykonawca oprócz rozbiórki istniejącego i budowy nowego mostu będzie miał za zadanie również rozbudować ul. Pawią do ul. Kunickiego oraz ul. Piaskową od ul. Kunickiego do ul. Pawiej. W tym czasie ruch na ul. Pawiej zostanie całkowicie wstrzymany. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Przynajmniej początkowo spodziewać się należy utrudnień w ruchu, gdyż wielu kierowców wykorzystuje ul. Pawią jako objazd zamkniętej ul. Fabrycznej. Sytuacja ma się poprawić po otwarciu nowej ul. Wyścigowej, czyli połączenia ul. Dywizjonu 303 z ul. Wrotkowską. Prościej będą mieli piesi i rowerzyści, dla których powstanie tymczasowa kładka.

(fot. lublin112.pl)

24 komentarze

  1. To są po prostu kpiny z ludzi – tym powinna zająć się prokuratura ! Zamykają kolejne przejazdy, równocześnie wszytko rozkopane – gigantyczne korki a gotowe drogi stoją miesiącami i czekają na nie wiadomo co !!!

  2. kiedyś przejeżdzałem tędy e36 gubiąc swoje paluszki,natomiast pózniej już mi przesłali pocztą -=[;;”[[]’]

  3. Z myśleniem w magistracie coraz gorzej, w normalnych warunkach po otwarciu nowej drogi (Dywizjonu 303) rozpoczęto by rozbiórkę tego mostu, ale nie można tu wymagać tak trudnej rzeczy jak myślenie od urzędasa.

  4. Czemu ta droga jest nadal przejezdna? Może jakieś przeprosiny za dezinformację.

Z kraju