Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Zalew Zemborzycki: Przewróciła się żaglówka. Trzech mężczyzna wpadło do wody

Dzisiaj na Zalewie Zemborzyckim doszło do wywrócenia się łodzi żaglowej. Trzech mężczyzn znalazło się w wodzie.

Strażacy, policjanci z Posterunku Wodnego oraz ratownicy WOPR przed godziną 15 przystąpili do akcji ratunkowej. Na zalewie, na wysokości Zajazdu Pod Kasztanami wywróciła się łódka z żaglem. W wodzie znaleźli się trzej mężczyźni pływający żaglówką.

Policję o zdarzeniu poinformował świadek. Jedna z rowerzystek zauważyła wywróconą łódź. Służby natychmiast przystąpiły do akcji. Na miejsce przyjechały dwie karetki pogotowia, policja oraz dwa zastępy strażaków wraz z łodzią. Z wody wyłowiono trzech mężczyzn w wieku 43, 57 i 61 lat.

Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Oficjalny komunikat KWP dotyczący tego zdarzenia

Policjanci z sezonowego Posterunku Wodnego nad Zalewem Zemborzyckim (st. sierż. Maja Naruk i st post. Łukasz Grymuza), strażacy oraz ratownicy WOPR wyłowili z wody trzech mężczyzn, których żaglówka wywróciła się około 100 metrów od brzegu. Do zdarzenia doszło przed godz. 15:00. Mundurowi zaalarmowani zostali przez rowerzystkę, która jadąc ścieżką rowerową przy ul. Grzybowej zauważyła wypadek. Dzięki szybkiej reakcji służb mężczyźni w wieku 43, 57 i 61 lat zostali wyłowieni z wody. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 43 letni sternik był trzeźwy, dwaj pozostali mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo