690 680 960

Zakończyła się przebudowa w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie (zdjęcia)

Inwestycja pozwoliła na zrealizowanie dodatkowych usprawnień związanych z komfortem pacjentów i personelu szpitala. Przede wszystkim udoskonalono komunikację w budynku.

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego przy ul. Biernackiego w Lublinie zakończyły się prace związane z przebudową Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego. Zakres prac obejmował dobudowę szybu windowego wraz z montażem windy oraz wykonanie podjazdu na potrzeby osób niepełnosprawnych i transportu pacjentów przywożonych przez karetki. Do tego doszło wykonanie drogi do budynku oraz zewnętrznego oświetlenia terenu i drogi dojazdowej.

Jak wskazuje dyrekcja placówki, inwestycja pozwoliła na zrealizowanie dodatkowych usprawnień związanych z komfortem pacjentów i personelu szpitala. Przede wszystkim udoskonalono komunikację w budynku, co zapewniło możliwość transportu pacjentów na łóżkach między kondygnacjami oraz wpłynęło na jakość udzielanych świadczeń.

Zwiększyła się także dostępność budynku dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz warunków hospitalizacji pacjentów. Inwestycja pozwoliła również na zapewnienie sprawnej komunikacji izby przyjęć z oddziałem na pierwszym piętrze, co niewątpliwie poprawi przebieg udzielania świadczeń zdrowotnych.

– Jednym z naszych priorytetów jest poprawa jakości świadczonych usług medycznych w szpitalach wojewódzkich, w szczególności zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Jestem przekonany, że zakończona inwestycja zdecydowanie ułatwi funkcjonowanie nie tylko pacjentom, ale także personelowi szpitala – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Wartość robót budowlanych wyniosła blisko 719 tys. zł. Środki finansowe na realizację prac pochodziły z dotacji Samorządu Województwa Lubelskiego oraz Ministerstwa Zdrowia.

(fot. UMWL)

2 komentarze

  1. Bardzo dobry fotograf, uchwyciła najważniejsze budynki szpitala ?

  2. Gondol Jerzy z Nadwisły

    No to teraz spokojnie możecie wejść w na 4 cowidowy poziom, a nawet i następne.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku