690 680 960

Zajeżdżony śnieg, a nawet zaspy. Trudna sytuacja na drogach wojewódzkich

Na drogach wojewódzkich w województwie lubelskim pracuje ponad 60 pojazdów do usuwania śniegu. Pomimo tego na wielu trasach warunki do jazdy są bardzo trudne.

Intensywne opady śniegu w połączeniu z podmuchami wiatru, którego prędkość osiąga nawet 45km/h sprawiły, że występują trudne warunki do jazdy na drogach wojewódzkich. Jak zapewniają dyżurni z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie wszystkie drogi wojewódzkie w naszym regionie są przejezdne. Jednak na większości z nich występuje zajeżdżony śnieg lub błoto pośniegowe.

W okolicach Ryk, Stężycy, Puław, Garbowa, Opola Lubelskiego, Annopola i Zamościa na trasach występuje luźny śnieg oraz zaspy. Obecnie pracuje 46 solarek, 9 piaskarek oraz 8 pługów lemieszowych.

Jak na razie nie ma nadziei, aby sytuacja uległa poprawie. Wszystko dlatego, że wg. prognoz służb meteorologicznych opady śniegu oraz silny wiatr będą występowały przez cały dzisiejszy dzień.

(fot. ZDW)

6 komentarzy

 1. Jasny gwint !!!

  Ja tam nie chcę się tu z nikim licytować, czy chwalić, ale jak wbrew zapowiedziom, że zawieje i zamiecie, na lubelskim slamsowie zawiać zawiało, ale nie zamietło, to żem se odpalił mojom, prywatnom odśnieżarkę i przynależne do mojego obejścia 42 metry ulicy żem se (i somsiadom) odśnieżył.
  W przedłużeniu w kierunku ul. Kunickiego jest działka która jest własnością Gminy Lublin, ciekaw jestem czy właściciel da radę wywiązać się z ustanowionego przez siebie obowiązku uprzątnięcia ze śniegu chodnika i połowy jezdni, czy wiosenne roztopy to załatwią.
  Trzeba by chyba Straży Miejskiej zgłosić – może mandat Miastu Inspiracji wystawią…

  • I to się szanuje odśnieżyłeś chodnik który w zimie należy do Ciebie, ale pamiętaj że w lecie nie będziesz mógł na nim wypić piwa bo wtedy nie będzie już Twój. 😉

  • Co więcej, Ja po otrzymaniu pisma z gminy przypominającego mi o obowiązku odśnieżania zadałem pytanie gminie kiedy spryzmowany śnieg zostanie przez nich uprzątnięty, gdyż jego ilość nie pozwala na utrzymanie w czystości przez mnie chodnika o minimalnej zmniejszonej szerokości 1 metra. Powołałem się na ustawę z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Dz.U. 1996 nr 132 poz. 622 i każdemu kogo się zaczną czepiać polecam. My mamy obowiązek uprzątnięcia, a gmina usunięcia – dbajmy o przestrzeganie prawa z obu stron.

 2. Jak co roku zima zaskoczyła drogowców. Od rana widziałam tylko 2 pługi które i tak miały podniesione łopaty ale piach z solą sypały. A pozniej sie dziwią ze śnieg i błoto posniegowe na ulicy.

 3. ciekawe czemu zajeżdżony śnieg jest, pewnie dlatego że dużo piaskarek jeździ i zajeździli śnieg xD a soli tyle nasypali że póściło górą dołem się zmarło i muldy gotowe, takze to nie wina piaskarek tylko zimy, jakby nie było śniegu nie musiały by jeździć piaskarki, i idąc dalej wina tuska!!! bo wiadomo że kaczyński to bóg.
  a tak serio, po co odśnieżać jak sypie jak można jak skończy. nie trzeba tyle jeździć, i potem dziwne że zbity śnieg i zaspy. może niech jeźdzą jak sypie śnieg a nie jak skończy sypać.

 4. wyborca dobrej zmiany

  Za PełO nawet zima była bardziej liberalna. A teraz, jak w coraz większej ilości dziedzin życia – zamordyzm 😉

Kursy walut

 • USD 4.4012zł 0.87%
 • GBP 5.3195zł 0.02%
 • EUR 4.6147zł 0.12%
 • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas