Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zaczęło się od kradzieży rozbójniczej. Skończyło na ujawnieniu narkotyków (zdjęcia)

Chełmscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonal kradzieży rozbójniczej. 32-latek stanie wkrótce przed sądem i odpowie za swój czyn w warunkach recydywy.

Do kradzieży doszło w miniony weekend w supermarkecie w Chełmie. Pracownik ochrony zareagował, gdy jeden z klientów chciał opuścić sklep z produktami, za które nie zapłacił. Wtedy został przez niego uderzony.

– Mężczyzna, który był świadkiem tej sytuacji, chciał pomóc w ujęciu sprawcy. Jednak po chwili obaj zostali zaatakowani jeszcze przez przebywającą w sklepie kobietę, co pomogło w ucieczce złodziejowi. Jak się okazało była to 22-letnia chełmianka, która znała się ze sprawcą kradzieży rozbójniczej – relacjonuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Skierowany na miejsce policyjny patrol zatrzymał kobietę. Niedługo po tym zatrzymany został również 32-letni chełmianin, który oddalił się ze sklepu.

– Ich łupem padł alkohol, drożdżówka i maszynki do golenia. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli należącą do 32-latka marihuanę w ilości pozwalającej na przygotowanie ponad 1000 dilerskich porcji, kilka rośli konopi indyjskich i młynki służące do rozdrabniania. Zatrzymane osoby poszukiwane były w celu odbycia kary pozbawienia wolności – wyjaśnia komisarz Ewa Czyż.

Prokuratura zastosowała wobec 22-latki środek zapobiegawczy, jakim jest dozór Policji połączony z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego oraz kontaktowania się z nim. Z kolei 32-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już karany za podobne przestępstwa.

Sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratury, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kradzież rozbójniczą i posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zaczęło się od kradzieży rozbójniczej. Skończyło na ujawnieniu narkotyków (zdjęcia)

fot. Policja Chełm

Autor: redakcja

Jeden komentarz

  1. Bonnie i Clyde w wersji chełmskiej.

Dodaj komentarz

Z kraju