Wtorek, 21 stycznia 202521/01/2025
690 680 960
690 680 960

Zaczęło się od kontroli drogowej, potem były narkotyki, a na końcu areszt (wideo, zdjęcia)

Kryminalni z Parczewa zatrzymali do kontroli drogowej 42-latka, który miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W pojeździe jak i na terenie jego posesji ujawnili 1,5 kg amfetaminy i marihuany, które były poporcjowane w słoikach i kartonach. Co więcej zabezpieczyli części skradzionego pojazdu.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze parczewskiej policji przeprowadzili kontrolę drogową, która zakończyła się zatrzymaniem 42-latka. Na podstawie własnych ustaleń, kryminalni wytypowali pojazd, którego właściciel mógł posiadać środki odurzające. W miejscowości Pomyków zauważyli typowanego peugeota, którym kierował mieszkaniec gminy Podedwórze. W związku z podejrzeniem, policjanci podjęli czynności kontrolne wobec kierowcy.

Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jego nerwowe zachowanie wzbudziło dodatkowe podejrzenia, co skłoniło policjantów do dokładniejszego przeszukania pojazdu oraz przewożonego bagażu. W wyniku kontroli ujawniono susz roślinny oraz woreczek strunowy z białym proszkiem. Przeprowadzone badanie substancji potwierdziło, że była to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do parczewskiej komendy.

Śledczy kontynuowali działania w miejscu zamieszkania 42-latka. W trakcie przeszukań w domu oraz budynku gospodarczym znaleźli słoiki o różnych pojemnościach, opakowania kartonowe, plastikowe oraz wagę, co sugerowało wytwarzanie narkotyków. Dodatkowo na terenie posesji odkryto miejsce wysadzenia krzewów, prawdopodobnie konopi indyjskich. Policjanci zwrócili również uwagę na nadpalone i pocięte części samochodowe. Po odczytaniu wyróżników okazało się, że pochodzą one z pojazdu marki Volvo, który został skradziony na terenie województwa mazowieckiego.

Łącznie, podczas czynności, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1,5 kg substancji psychoaktywnych i środków odurzających. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty: dwa dotyczące przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – wytwarzania i posiadania znacznej ilości narkotyków, dwa za prowadzenie pojazdu pomimo zakazu oraz paserstwo. Zabezpieczono również gotówkę na poczet przyszłych kar.

Śledczy wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu, na co sąd się zgodził. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Zaczęło się od kontroli drogowej, potem były narkotyki, a na końcu areszt (wideo, zdjęcia)

fot. Policja Parczew

Zaczęło się od kontroli drogowej, potem były narkotyki, a na końcu areszt (wideo, zdjęcia)

fot. Policja Parczew

Zaczęło się od kontroli drogowej, potem były narkotyki, a na końcu areszt (wideo, zdjęcia)

fot. Policja Parczew

Zaczęło się od kontroli drogowej, potem były narkotyki, a na końcu areszt (wideo, zdjęcia)

fot. Policja Parczew

11 komentarzy

  1. Ocena: 1

    UZASADNIONE ???
    Oni nawet gdy nie mają racji to i tak mają rację.
    W jaki sposób on muszą uzasadnić swoje podejrzenia ?

    • Ocena: 0

      W prawie termin „uzasadnione podejrzenie” odnosi się do sytuacji, w której istnieją obiektywne, konkretne i logiczne przesłanki pozwalające sądzić, że dana osoba mogła popełnić przestępstwo, posiada rzeczy związane z przestępstwem lub przebywa w miejscu związanym z przestępstwem. Ostatecznie ocena, czy podejrzenie było uzasadnione, może podlegać kontroli sądowej.

  2. a to mozna robic przeszukanie bez nakazu w domu???

    • Ocena: 1

      W Polsce, zgodnie z Kodeksem postępowania karnego, przeszukanie w domu osoby bez nakazu sądowego jest możliwe w wyjątkowych sytuacjach. Zgodnie z artykułem 219 Kodeksu postępowania karnego, przeszukanie może odbyć się bez nakazu sądowego w następujących przypadkach:

      *Bezpośrednie niebezpieczeństwo – gdy zachodzi obawa, że dowody w sprawie mogą zostać zniszczone, ukryte lub usunięte.
      *Aresztowanie osoby – jeśli osoba jest zatrzymywana w związku z popełnieniem przestępstwa, np. w przypadku zatrzymania podejrzanego na gorącym uczynku.

      Przeszukanie bez nakazu sądowego jest także dozwolone w przypadku zatrzymania osoby, jeśli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że może ona posiadać rzeczy związane z przestępstwem, które mogą zostać natychmiastowo zniszczone lub ukryte. W każdym przypadku, nawet w sytuacji, gdy przeszukanie odbywa się bez nakazu sądowego, musi być ono przeprowadzone przez uprawnione służby (policja, służby specjalne) i odbywać się zgodnie z określonymi procedurami ochrony praw obywatelskich.

      • Ocena: -1

        To Redakcja potrafi nawet przepisy prawa przytoczyć? Proszę taką zasadę częściej stosować. Ale bez manipulacji polegającej na podawani tylko części przepisów.

  3. Tu nie ma godnego życia.
    Ocena: 0

    To jakiś robotnik budowlany sądząc po butach i spodniach 😀

  4. Ocena: 0

    DO REDAKCJI
    Czy policja może przeszukać auto a jeśli tak to na jakiej podstawie?
    Czy możemy nie zgodzić się na te przeszukanie i jakie będą tego konsekwencje ?

    • Ocena: 0

      Jeśli funkcjonariusze mają uzasadnione podejrzenie, że w pojeździe znajdują się przedmioty związane z popełnieniem przestępstwa, mogą przeszukać pojazd bez zgody właściciela.
      https://gazeta.policja.pl/997/archiwum-1/2018/numer-162-092018/163922,Przeszukanie-mieszkania-pomieszczenia-lub-pojazdu.html

      „Zgodnie z art. 308 § 1 k.p.k., w granicach koniecznych dla zabezpieczenia śladów i dowodów przestępstwa przed ich utratą, zniekształceniem lub zniszczeniem, Policja może w każdej sprawie, w wypadkach niecierpiących zwłoki, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, przeprowadzić w niezbędnym zakresie czynności procesowe, w tym przeszukanie mieszkania.”

      Podobnie jest w przypadku samochodu.

  5. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb ***
    Ocena: 0

    Tak ci funkcjonariusze na zasadzie jeśli w Radecznicy i Szczebrzeszynie i Zamościu to robią tak ,nie masz znajomości to można ci niszczyć życie za darmo przez wiele lat za wygląd wspólnie z kolegami ze wsi,ale jak wyjadę do pracy czy na zakupy ,to zaraz sprawdzają prędkość,pasy itd a jak błagam przez 15 lat o pomoc to nikt mi nie pomoże,bo jedyne co mogę zrobić swojemu prześladowcy,to sprawę cywilną założyć,bo to kolega miejscowych policjantów i w ogóle nie podejmą interwencji

  6. Ocena: 0

    Po co ta dyskusja ? Do kamieniolomow o chlebie i wodzie ! Szkoda pieniedzy na sadzenie takich .

Dodaj komentarz

Z kraju

Biznes i handel

Polityka i społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia