Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zaczęło się od jednego niewybuchu, skończyło na dziesięciu (zdjęcia)

W trakcie prac polowych na terenie gminy Janowiec zostały ujawnione pozostałości z okresu II wojny światowej. Na miejscu interweniowali saperzy oraz policjanci. Niewybuchy zostały zabezpieczone i przewiezione w bezpieczne miejsce celem ich rozbrojenia.

W poniedziałek policjanci z Puław otrzymali zgłoszenie, że na polu w gminie Janowiec, w trakcie prac polowych, wykopano przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce skierowano policjantów, w tym policyjnego pirotechnika. Funkcjonariusze potwierdzili, że wykopany został pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej.

Policjanci wezwali na miejsce saperów oraz zabezpieczyli teren, gdzie został znaleziony niewybuch. Saperzy, którzy przyjechali z Dęblina, odkryli, że w ziemi znajduje się więcej tego typu przedmiotów. W sumie zabezpieczono ich 10, z czego 8 pocisków artyleryjskich oraz dwa granaty, moździerzowy i ręczny. Patrol saperski zabezpieczył wszystkie przedmioty przewożąc je w bezpieczne miejsce, aby je zneutralizować.

Przypominamy, że znalezionych niewybuchów nie wolno samodzielnie przenosić ani rozbrajać. Należy jak najszybciej powiadomić służby i stosować się do poleceń wydawanych przez dyspozytora numeru alarmowego.

Zaczęło się od jednego niewybuchu, skończyło na dziesięciu (zdjęcia)

Zaczęło się od jednego niewybuchu, skończyło na dziesięciu (zdjęcia)

(fot. Policja Puławy)

2 komentarze

  1. Nigdy nie dzwoniłem po saperów, ale czy u nich też przez 15 minut słucha się informacji o RODO?

  2. U nas w Tworkach też czasami się bawimy w saperów

Z kraju

Polityka i społeczeństwo