690 680 960

Zaczął skręcać w prawo, a potem zawracać. Jest nagranie groźnego wypadku na trasie Lublin – Nałęczów (wideo)

Przebieg wypadku, jaki miał miejsce w niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 830 Lublin – Nałęczów, został zarejestrowany przez kamerę zamontowaną w jednym z pojazdów. Jak już informowaliśmy, około godziny 11:35 w miejscowości Sadurki w gminie Nałęczów w powiecie puławskim zderzyły się dwa samochody osobowe: saab i honda.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Ratownicy otrzymali zgłoszenie o 4 osobach poszkodowanych, ostatecznie do szpitala została przetransportowana jedna osoba. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia.

Jak nam przekazano, obaj kierowcy poruszali się w tym samym kierunku. W pewnym momencie kierujący hondą mężczyzna włączył prawy kierunkowskaz i zaczął skręcać na posesję. Jednak po chwili z powrotem wyjechał na jezdnię.

Kierowca saaba, 24 latek z gminy Nałęczów tłumaczył, że widząc co się dzieje, starał się uniknąć zderzenia zjeżdżając na przeciwległy pas jezdni. Jednak honda zaczęła zawracać. Wtedy doszło do zderzenia obu pojazdów.

Jak wyjaśnia podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, 31 latek z gminy Jastków kierujący hondą tłumaczył zaś, że skręcał w lewo, na teren posesji. Ze względu, iż obaj kierowcy przedstawiali swoją wersję zdarzenia, sprawę rozstrzygnie sąd.

(wideo – nadesłane Kamil, fot – nadesłane)

59 komentarzy

  1. Biegły Sądowy Lublin

    pomimo przekroczenia dozwolonej prędkości, winnym jest bezdyskusyjnie kierowca hondy -Sąd może co najwyżej orzec przyczynienie się do winy np. w 20% -tyle w temacie

    • To samo powiedz kierowcy łamanego trolejbusu, że możesz w bok walić, gdy ten robi nadjazd w celu bezpiecznego pokonania skrzyżowania. Na filmie widać wyniesione krawężniki (przed nadlaniem asfaltu), które trzeba odpowiednio nadjeżdżać.

  2. podwójna ciągła samo mówi ze siebie kto mu dał prawo jazdy chyba wygrał w chipsy i prędkość

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas