Zaczął skręcać w prawo, a potem zawracać. Jest nagranie groźnego wypadku na trasie Lublin – Nałęczów (wideo)

Przebieg wypadku, jaki miał miejsce w niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 830 Lublin – Nałęczów, został zarejestrowany przez kamerę zamontowaną w jednym z pojazdów. Jak już informowaliśmy, około godziny 11:35 w miejscowości Sadurki w gminie Nałęczów w powiecie puławskim zderzyły się dwa samochody osobowe: saab i honda.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Ratownicy otrzymali zgłoszenie o 4 osobach poszkodowanych, ostatecznie do szpitala została przetransportowana jedna osoba. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia.

Jak nam przekazano, obaj kierowcy poruszali się w tym samym kierunku. W pewnym momencie kierujący hondą mężczyzna włączył prawy kierunkowskaz i zaczął skręcać na posesję. Jednak po chwili z powrotem wyjechał na jezdnię.

Kierowca saaba, 24 latek z gminy Nałęczów tłumaczył, że widząc co się dzieje, starał się uniknąć zderzenia zjeżdżając na przeciwległy pas jezdni. Jednak honda zaczęła zawracać. Wtedy doszło do zderzenia obu pojazdów.

Jak wyjaśnia podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, 31 latek z gminy Jastków kierujący hondą tłumaczył zaś, że skręcał w lewo, na teren posesji. Ze względu, iż obaj kierowcy przedstawiali swoją wersję zdarzenia, sprawę rozstrzygnie sąd.

(wideo – nadesłane Kamil, fot – nadesłane)

Zobacz również

59 komentarzy

  1. Biegły Sądowy Lublin

    pomimo przekroczenia dozwolonej prędkości, winnym jest bezdyskusyjnie kierowca hondy -Sąd może co najwyżej orzec przyczynienie się do winy np. w 20% -tyle w temacie

    • To samo powiedz kierowcy łamanego trolejbusu, że możesz w bok walić, gdy ten robi nadjazd w celu bezpiecznego pokonania skrzyżowania. Na filmie widać wyniesione krawężniki (przed nadlaniem asfaltu), które trzeba odpowiednio nadjeżdżać.

  2. podwójna ciągła samo mówi ze siebie kto mu dał prawo jazdy chyba wygrał w chipsy i prędkość

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew