Zacięta rywalizacja podczas CITY TRAIL w Lublinie (zdjęcia)

Piąty bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie, który odbył się w sobotę 1 lutego, przyniósł spore emocje. O zwycięstwo – do ostatniej prostej – walczyli Artur Kern i Dariusz Samarczenko. Lepszym finiszem popisał się ten drugi i ostatecznie to on zwyciężył w zawodach. Wśród kobiet najszybszą okazała się Natalia Zych.

Linię mety sobotniego biegu głównego na dystansie 5 km minęło 243 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 56 młodych sportowców.

Dariusz Samarczenko wygrał wczoraj po raz pierwszy w sezonie. Jego wynik na mecie to 16:47. Dzięki temu zwycięstwu Darek objął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i nadal ma szanse na wygraną z prowadzącym aktualnie w generalce i drugim dzisiaj na mecie – Arturem Kernem. Czas Artura to tym razem 16:54. Jako trzeci na mecie zameldował się Jarosław Bimkiewicz (czas 17:13).

Wygrana na trasie CITY TRAIL z Arturem Kernem to dla lubelskich zawodników ogromna satysfakcja. Nic w tym dziwnego – to prawdziwy dominator lubelskiego cyklu. Od 2014 roku wystartował w 27 biegach, wygrywając 21 z nich.

– Po to się tutaj startuje, żeby wygrać z takim królem, jak Artur. Ale dzisiejsze zwycięstwo to nie do końca moja zasługa. Na pierwszym kilometrze Artur musiał się zatrzymać, bo rozwiązał mu się but. Dogonił mnie, ale przytrzymałem się i co miałem to dałem na ostatnich metrach – mówił tuż po biegu Dariusz Samareczenko – zawodnik AZS Lublin, specjalista od dystansu 800 m. – Startuję bez zegarka, kierując się samopoczuciem. Z miesiąca na miesiąc poprawiam się na tej trasie, a to oznacza, że trening idzie w dobrym kierunku.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Natalia Zych, która tym samym zapewniła sobie wygraną w klasyfikacji generalnej. Jej wynik to 19:15. Drugie miejsce wywalczyła Martyna Bugała (wynik 19:20). Jako trzecia na metę wbiegła Magdalena Sekuła (czas 19:57).

– Jak to zazwyczaj wygląda na biegach, w których bierzemy udział z Martyną – od początku prowadziłam, Martyna biegła za mną. Zawsze tak się ścigamy i najczęściej to Martyna wygrywa na finiszu, bo ma więcej „pazura”. Na szczęście dzisiaj udało mi się zwyciężyć – podkreśliła na mecie zadowolona Natalia Zych. – Starty w CITY TRAIL są treningowe, ale to rywalizacja trwająca pół roku, poziom rośnie, więc naprawdę trzeba się mocno zmęczyć, żeby wygrać końcową klasyfikację.

Biegi CITY TRAIL Lublin są poprowadzone na pętli w Lesie Dąbrowa. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie w pobliżu Kempingu Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim. Szóste – ostatnie zawody edycji 2019/2020 odbędą się 7 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane w ciągu dwóch tygodni od ostatniego biegu. Biegi CITY TRAIL w Lublinie są realizowane przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden ma formułę ogólnopolską. Poza Lublinem zawody są organizowane w Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy odbędzie się łącznie sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej lokalizacji.

(fot. CT)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja