Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zachodnia obwodnica Zamościa zostanie przebudowana. Kierowcy czekają na to od lat

Pełen nierówności ciąg al. 1 Maja, i ul. Dzieci Zamojszczyzny i Szczebrzeskiej w Zamościu zostanie w końcu wyremontowany. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą.

To już pewne, będzie wyczekiwana przez kierowców przebudowa przebiegającej przez Zamość drogi krajowej nr 74, a dokładnie odcinka stanowiącego zachodnią obwodnicę miasta. Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk podpisał umowę z firmą Strabag, która kompleksowo zmodernizuje odcinek trasy od most na rzece Łabuńce na al. 1 Maja, do granicy miasta na ul. Szczebrzeskiej.

Plany dotyczące remontu tego, znajdującego się w fatalnym stanie odcinka, znane są od wielu lat. Jednak do tej pory ogłaszane przez miasto przetargi kończyły się fiskiem. Wszystko dlatego, że wykonawcy wyceniali koszt swoich prac na znacznie wyższe kwoty, niż oczekiwało miasto. Tym razem urzędnicy zarezerwowali na ten cel 87 mln zł. Oferta firmy Strabag była najtańsza i wynosiła Strabag 81,3 mln zł. Budimex żądał 82,7 mln zł, Konsorcjum PRD Lubartów i PRD Zamość 84,4 mln zł, PBI 87,7 mln zł, zaś Konsorcjum Sadex i B.G Construction 92,7 mln zł.

W ramach inwestycji ma zostać wykonana nowa, dwujezdniowa droga z pasem zieleni rozdzielającym jezdnie. Na ulicy Szczebrzeskiej pojawi się środkowy pas służący do bezkolizyjnych skrętów w lewo. Przebudowane zostaną wszystkie zjazdy indywidualne i publiczne a także 15 skrzyżowań. Na kolejnych czterech, a dokładnie ul. Dzieci Zamojszczyzny z al. 1-go Maja, Okrzei, Sadową i Śląską pojawią się ronda. Do tego dochodzi budowa chodników i ścieżek rowerowych oraz wymiana oświetlenia. Wzdłuż trasy pojawią się naturalne ekrany akustyczne stworzone z drzew. Termin wykonania inwestycji został ustalony na maj 2023 r.

(fot. Google Street View)

Jeden komentarz

  1. Kuzyn Frania z Zamościa

    Zamość stanie się europejską stolicą rond. W Zamościu rozkopana jest starówka zrobili jeden wjazd i trzeba jeździć na około. Przykładowo spod III LO dojazd na starówkę zajmował nawet w godzinach szczytu 5 minut teraz dzięki remontom zajmuje to około 20 minut. A gdy zamkną mosty na Łabuńce (Okrzei, Sadowa, Królowej Jadwigi), zajmie to około 35 minut albo więcej. Tak więc dojazd do starówki to wyczyn będzie. Ponadto Remontują Partyzantów, Piłsudskiego, Altanową, Szczebrzeską od starówki do ronda. Nie można było to jakoś zorganizować nie wiem kończymy ten remont to zaczynamy inny? Nie trzeba rozwalać pół miasta żeby wyborcy widzieli że za PIS-u jest lepiej. To jest koszmar.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo