690 680 960

Zaatakowali policjanta i strażnika miejskiego, poszło o maseczki. Rodzeństwo usłyszało zarzuty (wideo)

32-latek i jego o rok młodsza siostra usłyszeli zarzuty czynnej napaści na policjanta i strażnika miejskiego. W czasie interwencji w galerii handlowej oboje zaatakowali mundurowych, którzy wcześniej zwrócili im uwagę za brak maseczki.

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę w galerii handlowej w Zamościu. Policjant wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej idąc pasażem zauważyli mężczyznę i towarzyszącą mu kobietę bez założonej maseczki. Mundurowi zwrócili im uwagę, aby zasłonili usta i nos. Pomimo tego, że nie zostali ukarani mandatem, ani nawet wylegitymowani, zaczęli obrażać i wyzywać mundurowych.

– Mężczyzna założył maseczkę, którą otrzymał od pracownika ochrony sklepu, jednak po wejściu do sklepu w kierunku funkcjonariuszy nadal kierowane były wulgaryzmy. W pewnym momencie rodzeństwo widząc oczekujących przed sklepem funkcjonariuszy szybkim krokiem ruszyło w ich kierunku. 32-latek rzucił się na policjanta próbując uderzyć go pięścią w twarz. W wyniku ataku napastnika policjant upadł na bramkę antykradzieżową. W czasie interwencji mundurowy kilkukrotnie został uderzony przez niego w głowę. Ponieważ 32-latek nie chciał się uspokoić i w dalszym ciągu był agresywny, został użyty wobec niego paralizator. Agresywna wobec mundurowych była również kobieta, która odpychała policjanta, szarpała go utrudniając przeprowadzanie interwencji. Kobieta była nawet siłą odciągana od mundurowego przez innego mężczyznę. Ponieważ prośby o zachowanie zgodne z prawem nie przyniosły rezultatu, wobec agresywnej 32-latki został użyty gaz – relacjonuje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę. Jak się okazało zatrzymany było już wcześniej dwukrotnie notowany w policyjnych kartotekach za znieważenie funkcjonariusza. Całość z przebiegu tej interwencji została zarejestrowana przez monitoring galerii, który został zabezpieczony.

– Wczoraj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił przedstawienie im zarzutów. Odpowiedzą oni za czynną napaść na policjanta i funkcjonariusza Straży Miejskiej, ich znieważenie oraz kierowanie wobec gróźb uszkodzenia ciała i pozbawienia życia w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej – przekazuje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło.

Prokuratura Rejonowa w Zamościu i Komenda Miejska Policji w Zamościu wobec podejrzanego 32-latka wnioskują o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Dziś odbędzie się posiedzenie sądowe w tej sprawie. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja Zamość)

143 komentarze

 1. Na YT jest filmik z głosem z Twierdzy Zamość. Ciekawe

 2. ,aa,boKrzycho.paPj

  abc ,ale policja jest kimś dużo więcej niż zwykły obywatel i tu to rodzeństwo powinno się podporządkować, założyć maseczki i nie ubliżać.Ja tylko zwróciłem uwagę takiemu policjantowi z czerniecina w gminie Turobin,czemu mnie dany człowiek prześladuje i mi ubliża i niszczy mi opinie na wsi.Tamten mój prześladowca w obecności tego policjanta głośno się roześmiał,a ten policjant powiedział mi , że ja go denerwuję i wyczułem, że za chwilę mnie po prostu aresztuje, kiedyś milicji i policji wolno było wszystko zrobić ze zwykłym ,szarym człowiekiem.Na pewno są uczciwi policjanci , którzy służą obywatelowi ,bez względu na to-czy ten ma znajomości i jest kimś ważnym.Fakt jest taki , że jak nie masz znajomości,to musisz przecierpieć swoją ,bo po prostu możesz się skarżyć na swój los,a i tak nikt ci nie pomoże

  • Policja to nie „władza absolutna” – środki przymusu bezpośredniego a tym bardziej użycie broni, paralizatora czy gazu jeśli nie są to powinny być uwarunkowane normami prawnymi by nie dochodziło do nadużyć prowadzących do śmierci zatrzymywanych!
   Wielokrotnie już bywało, że Policja „mordowała paralizatorem” bo „policjant” nie potrafił się opanować i zachować jak przystoi na stróża PRAWA!!!

 3. ,aa,boKrzycho.paPj

  Przecierpieć swoją krzywdę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie