Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zaatakował 79-latka w Lublinie. Podduszał seniora, na koniec go okradł

Policjanci z Lublina zatrzymali 24-latka, który zaatakował 79-latka, a następnie podduszał seniora i go okradł. Sprawca ukradł staruszkowi saszetkę z dokumentami, pieniędzmi oraz telefonem. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące zatrzymany mężczyzna spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w lubelskim Wąwozie Rury. 24-letni mieszkaniec Lublina zaatakował 79-letniego mężczyznę, kiedy ten po południu spacerował alejkami wąwozu. Zaraz po zgłoszeniu napadu policjanci przystąpili do poszukiwań sprawcy.

– Napastnik podduszał go, a następnie zabrał mu saszetkę z zawartością dokumentów, pieniędzy oraz telefonu komórkowego. Straty wyceniono na blisko 1200 złotych. Sprawca niedługo cieszył się wolnością. Został ustalony i zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji VII w Lublinie. Usłyszał zarzut rozboju. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy – informuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

15 komentarzy

  1. Foka też fajna

  2. Najbliższe trzy miesiące 24 latek powinien spędzić na szubiennicy dyndajac jako przykład chwasta, który został wyrwany ze społeczeństwa

  3. Kozak jeszcze wiekszy jak Najman

  4. Nie można go gdzieś wyrzucić do kosza czy coś takiego? Następnym razem ukradnie dziecku, rower albo wsiądzie po pijaku do auta i komuś krzywdę zrobi.
    Weźcie mu jakiś porządny program resocjalizacyjny zróbcie. Dla mnie to jest niepojęte jak kogoś można okraść.

Dodaj komentarz

Z kraju