690 680 960

Za to, co zrobił, grozi mu kara nawet 15 lat więzienia

Policjanci z komisariatu w Żmudzi zatrzymali 25-latka za rozbój na 19-latku. Sprawca grożąc przedmiotem przypominającym broń palną żądał wydania pieniędzy. Jego łupem padło 100 złotych.

Policjanci otrzymali wczoraj zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednej z miejscowości w gminie Leśniowice w powiecie chełmskim doszło do rozboju na 19-latku.

Z relacji pokrzywdzonego młodego mężczyzny wynika, że do jego domu przyszedł znany mu 25-latek żądając od niego pieniędzy. Gdy spotkał się z odmową opuścił posesję. Po jakimś czasie wrócił jednak ponownie. Tym razem miał ze sobą przedmiot przypominający broń palną. Napastnik posługując się nim groził pokrzywdzonemu i zmusił go do wydania 100 złotych, które 19-latek miał przy sobie. Następnie spłoszony przez innego domownika opuścił teren.

Po zgłoszeniu mundurowi zatrzymali sprawcę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy 25-latku pieniądze oraz przedmiot, którym się posługiwał. Policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zostanie też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 15.

(fot. Policja Chełm)

15 komentarzy

 1. Norconia Gas Pistol

 2. U ofiary żadnych obrażeń, urazów, a straty materialne znikome i możliwe do zrekompensowania od ręki – do 15 lat pozbawienia wolności.

  Wypadek ze skutkiem śmiertelnym, czyli śmierć człowieka oraz dramat całej jego rodziny – teoretyczne do 8 lat pozbawienia wolności, górna granica kary prawie nigdy nie orzekana.

  Witamy w krainie „prawa” i „sprawiedliwości”.

  • Żeby dostał wyrok nawet i roku w zawieszeniu to już będzie sukces. Znając życie dostanie wyrok za to za co go szukali, a tego nawet nie wezmą pod uwagę.

  • W krainie gdzie Zbyszek decyduje kogo i za co ścigać i zamykać, oczywiście również na zlecenie tych których już sam wymieniłeś.

  • Kajfaszu.
   Jeżeli uważasz że masz prawo komentować i osądzać cały system prawny i ten konkretny przypadek, zapewne musisz być człowiekiem bardzo mądrym.
   Jeżeli rzeczywiście tak jest, to na pewno zauważyłeś że w wypadku (chociaż zginęli ludzie) wina sprawcy jest mniejsza, gdyż niezamierzona. Bandzior, co z bronią napada na człowieka w jego domu dopuszcza się nieporównywalnie gorszego czynu. Sąd będzie wydawał wyrok za winę. Skutek zdarzenia ma mniejsze znaczenie.
   Może się też zdążyć że jeżeli wina sprawcy wypadku była większa, dostanie on większy wyrok.
   Jednak to tylko teoria.
   Jestem przeciwny podwyższaniu kar. Nie da się ich podwyższać w nieskończoność (by zmienić proporcje). Przestępca powinien brać się bardziej nieuchronności kary, niż jej wysokości. To największa słabość naszego wymiaru sprawiedliwości.

   • no tak, zabił dziecko – na przejściu- prowadząc auto po pijaku, czyli działał z premedytacją i świadomie. Dostał za to 4 lata. Faktycznie, prawe i sprawiedliwe. Czy może według Twojej teorii nic się nie stało, bo to było nie zamierzone i to wina dzieciaka że wlazło na przejście na zielonym świetle? Za to nie nie ma kary. Dożywocie to za mało. Zgodzisz się ze mną?

    • Oczywiście że się z Tobą zgadzam. Jeżeli było to po pijaku i na przejściu, to było to z premedytacją. Jednak, uwierz mi. Cztery lata dla kogoś, kto być może jeszcze nigdy nie miał konfliktu z prawem, to jest duża kara.
     Życia temu dziecku już się nie wróci, a to czego Ty byś się domagał, to była by zemsta (jak najbardziej zasadna, jeżeli było to Twoje dziecko).

  • poniżej napisałem jak jest w krainie prawa, sprawiedliwości i wolności obywatelskiej

 3. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności… Zostanie też doprowadzony do… rozrywkowo 🙂

 4. pis wydał w białych rekawiczkach 18000 000 000zł na elektrownie w ostrołece którą rozebrano ostatecznie.
  i ckuj im zrobici prokuratura stewrowana przez ziobre

  • Pozwoli. Przyjdzie czas rozliczen. W przyrodzie nic nie ginie,wszak to tylko kwestia czasu……
   Będa wybory, przegrają. Przyjdzie czas rozliczen.

 5. Dziś na bardzo wysokim stanowisku ministerialnym jest człowiek który został PRAWOMOCNIE skazany przez sąd na karę więzienia. Ale Prezydent go ułaskawił……więc jak to tak? To ma być sprawiedliwe?

  • ProstyRealistaCzasemChowa

   Życie jest niesprawiedliwe
   Więc zaczynając od początku czego em oczekujesz
   Realia…😉

 6. widzę postęp w redakcji =) – nie napisali w tytule „Groził bronią…”
  w normalnym WOLNYM kraju w takim przypadku to domownik sięgnął by po broń i odprawił z kwitkiem takiego przybysza bądź co bądź z bronią palna w ręku a policja przyjechała by tylko dla formalności ustalić dane osoby przewiezionej do szpitala celem ustalenia, że nie żyje

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin