Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Za szybko jechał, był nietrzeźwy. Poszukiwała go prokuratura

Najpierw przekroczył prędkość, a potem został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak się okazało 47-latek miał w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu i posiada decyzję o cofnięciu uprawnień. Dodatkowo był poszukiwany przez prokuraturę.

Policjanci radzyńskiej drogówki w Czemiernikach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel w związku z ujawnionym wykroczeniem. Mężczyzna siedzący za kierownicą auta przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Podczas prowadzonej kontroli drogowej mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że 47-letni mieszkaniec gminy Czemierniki jest nietrzeźwy. Urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

W czasie kontroli drogowej na jaw wyszedł fakt, że mężczyzna nie posada uprawnień do kierowania, gdyż została mu wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 47-latek jest także poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo