690 680 960

Za parkowanie na terenie Lublina znów będzie można płacić aplikacją mobiParkig. Jednak nie wszędzie

Popularna wśród kierowców aplikacja do wnoszenia opłaty za parkowanie została rok temu nagle wycofana z Lublina. Niebawem powróci, jednak tylko w jednej podstrefie.

Po roku nieobecności aplikacja SkyCash – mobiParkig ponownie będzie dostępna w Lublinie. Za jej pomocą będzie można jednak wnosić opłatę za pozostawienie pojazdu tylko w nowopowstałej podstrefie D strefy parkowania na terenie miasta. Oferuje ona trzy metody płatności. Pierwsza to parkowanie na czas, czyli podobnie jak z przypadku parkomatów, z góry określenie czasu, na jaki pozostawione zostanie auto. Drugą jest parkowanie za określoną kwotę, kiedy chcemy zapłacić za postój nie więcej niż
wyznaczony przez nas próg. Trzecią zaś funkcja START-STOP, która daje możliwość zapłacenia za dokładnie taki czas,
jaki został spędzony na miejscu parkingowym. W tym przypadku to kierowca decyduje, kiedy włącza i wyłącza naliczanie.

Z aplikacji będzie można skorzystać pozostawiając auto na terenie, którego obszar ograniczają ulice: Tysiąclecia (od Unii Lubelskiej do Lubartowskiej), Solidarności (od Lubartowskiej do Prusa), Prusa, Jaczewskiego, Obywatelska, Unicka, Podzamcze, Lwowska (od Podzamcze do ronda imienia Romana Dmowskiego), oraz rzeka Bystrzyca (od Piłsudskiego do Unii Lubelskiej), Unii Lubelskiej (od mostu na rzece Bystrzycy do Zygmuntowskich), Zygmuntowskie, Piłsudskiego (od Zygmuntowskich do mostu na rzece Bystrzycy). Jednak same ulice: Prusa, Unicka, Podzamcze, Lwowska oraz al. Tysiąclecia i Solidarności w strefę nie są włączone.

Stawki opłat za parkowanie wyniosą: 2 zł za pierwszą godzinę, 2,40 zł za drugą godzinę, 2,80 zł za trzecią godzinę oraz 2 zł za każdą następną godzinę. Dostępny też będzie bilet dobowy w cenie 15 zł. Aplikacja SkyCash pozwala również na zakup biletów komunikacji miejskiej oraz przewoźników kolejowych. Z aplikacji w Lublinie można było korzystać do czerwca ub. roku. Decyzję o jej wycofaniu podjął operator strefy płatnego parkowania półka City Parking Group. Jak nam wówczas przekazywano, firma w ten sposób sprawiła, że kierowcy musieli korzystać tylko z należącej do niej aplikacji.

(fot. lublin112)

17 komentarzy

  1. Może Ratusz zacznie działać na korzyść mieszkańców. Kto wie….

Kursy walut

  • USD 4.4834zł 0.1%
  • GBP 5.438zł -0.28%
  • EUR 4.6968zł -0.06%
  • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ