Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z wód Jeziora Białego trafił prosto za kratki

Nietrzeźwy 23-latek wskoczył do Jeziora Białego, bo chciał sobie popływać. Po chwili opadł z sił i na ratunek rzucił mu się 18-letni kolega. Obu amatorów nocnej kąpieli uratowali policjanci. Jak się okazało, jeden z mężczyzn był poszukiwany i prosto z wód jeziora trafił za kratki.

Minionej nocy policjanci pełniący służbę w Okunince w powiecie włodawskim otrzymali zgłoszenie, że nietrzeźwy mężczyzna wskoczył do jeziora i zniknął. Za nocnym pływakiem wskoczył zaniepokojony kolega. Chciał go odszukać i mu pomóc.

– Policjanci po chwili od zgłoszenia zobaczyli w wodzie dwóch mężczyzn, którzy wzywali pomocy. Mundurowi wskoczyli do wody, by udzielić im pomocy i wciągnęli mężczyzn do zacumowanej łódki. Tam łodzią dopłynęli po nich strażacy – relacjonuje podinspektor Bożena Szymańska z włodawskiej Policji.

Na brzegu jeziora okazało się, że 23-latek był poszukiwany listem gończym do odbycia 6 miesięcy pozbawienia wolności. Ani on, ani jego 18-letni kolega nie wymagali pomocy medycznej. Zatrzymany mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w więzieniu.

2 komentarze

  1. … podobno gó… nie tonie, przez 6 m-cy wyschnie na koszt podatnika

  2. Ale przygłup jak by nie zwrócił na siebie uwagi to by go nie zawinęli haha

Dodaj komentarz