35 komentarzy

 1. No no… ja też zostałem pouczony przez dwie rozbawione blond Panie, które zaJechały mi a tym rondzie drogę, że …na tym skrzyżowaniu powinno się jeździć na kwadratowo”… zacząłem się mocno zastanawiać i za nim do mnie dotarlo o czym te panie mówią, zmieniły się światła i już ich nie było… nie miałem okazji dopytać… czy ktoś może mi wytłumaczyć co znaczy „na kwadratowo”.???

 2. Głupi uśmiech na piance piwa

  Kogo wina ten wypina 😁

 3. Źle jest oznakowany skręt w ul Fabryczną z Unii Lubelskiej (dokładnie tam gdzie była kolizja) 2 pasy do lewoskrętu przechodzą w 3 na rondzie… i się kierowcy gubią…. zwłaszcza widząc oznaczenie bus pas bezpośrednio za rondem. Dokładnie widać to na górze załączonej mapki, gdzie pas bardziej po prawej prowadzą linie poziome do dwóch pasów (w kier. Fabrycznej), a ze skrajnego lewego tez większość kierowców jedzie na środkowy (w kier. Fabrycznej).

 4. Zdzisław Kielon

  Artykuł o czym innym, zdarzenie miało miejsce
  na rondzie w kierunku zjazdu w ul. Fabryczną. Tam to dopiero mają problem, szególnie przyjezdni. Skrajny lewy pas od strony Unii Lubekiej prowadzi na dwa pasy. Ci z prawego pasa pchają się na rondzie na nie swój Pas.

 5. Czy redakcja może ujawnić kto był sprawca w tym zdarzeniu? Jestem ciekaw jak zinterpretowali to zdarzenie policjanci. Może to w końcu wyjaśni tym wszystkim cwaniaczkom jak jeździć po tym rondzie.

  • W momencie powstawania tekstu nie było sprawcy, w sensie nie poczuwał się nikt do winy.

 6. To schrzanić to rondo ,to trzeba jakieś specialne szkoly kończyć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Nie rozumiem w czym problem, lewy skrajny prowadzi do zawracania i do jazdy na wprost, środkowym pasem wyjeżdżam na lewy skrajny, który prowadzi na bus pas, za rondem zmieniam pas i po kłopocie. Wygląda to tak jakby kierowca bał się że wjedzie na bus pas, i co z tego , wjedzie i zaraz zmienia na lewy zaraz za rondom, ciamajdy, jeden z drugim .

  • Jak schrzanić ?? Organizacja prosta i zrozumiała. Pasy wymalowane kierują Cię na odpowiedni pas . Ale jak siedzi idiota za kierownica to nic nie zrobisz 😉 a nie zrobisz skierować na powtórny egzamin
   Tak samo na rondzie przy Makro nie patrzą na znaki i za każdym razem zdziwieni ze wypadek i ze nie mieli pierwszeństwa bo moja droga miała 3 pasy

 8. Tak artykul o ważnym temacie ale załączniki bez sensu nie na temat!
  Swoja droga ze drogowka tam nie stoi i nie nabija licznika z mandatami to aż dziwne.

 9. Ale na tym rondzie pomimo ze są wymalowane linie jak się ustawić na rondzie do zjazdu to kierowcy z zewnętrznego (prawego ) pasa na silę wjeżdżają na „środkowy”. Boją się ten zewnętrzny prawy to bus pas . Dzięki temu z dwóch pasów do skrętu w Fabryczna wjeżdża większość na jeden tzw środkowy.
  Ja jeżdżę przez to skrzyżowanie tak min 2x dziennie i jest katastrofa.
  Wymalowanie pasów, zmian organizacji ruchu nic nie dadzą jak się nie myśli za kierownicą lub prawo jazdy znalazła w chipsach

 10. Królowa buspasów

  Dlatego zawsze jade skrajnym prawym i wyjezdzam na buspas, przynajmniej nikt mi sie nie wciska. I tak rzadko sa tu stluczki jak na notorycznie wbijanie sie aut z prawego pasa na lewy. Bo strasny buspas bedzie. A ze sa jakies linie na drodze, kto by se tym dude zawracal, kowboje uliczni.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności