Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z trzema promilami wyjechał na ulice Lublina

Ponad trzy promile alkoholu miał kierowca, który w niedzielę późnym wieczorem spowodował kolizję w Lublinie.

W niedzielę około godziny 22:30 na skrzyżowaniu ulic Gospodarczej i Mełgiewskiej w Lublinie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Jak się okazało sprawca był kompletnie pijany. Oba pojazdy jechały ulicą Gospodarczą w dół, w pewnym momencie w tył zatrzymującego się przed sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu z ulicą Mełgiewską seata altea uderzył volkswagen passat.

Gdy kierujący seatem wysiadł z pojazdu i podszedł pod pojazd, który na niego najechał, spostrzegł że jego kierowca ma problemy z opuszczeniem samochodu, oraz poczuł od niego intensywną woń alkoholu. Natychmiast zawiadomił o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze przebadali sprawcę na obecność alkoholu i okazało się, że ten ma 1,46 mg czyli ponad trzy promile.

Podczas sprawdzania jego danych, okazało się także, iż 40-latek ma orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów do 2015 roku a samochód którym się poruszał nie posiada aktualnej polisy OC. Wobec powyższego mężczyzna został przewieziony na komisariat policji, gdzie po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty.
null
null
null

Komentarze wyłączone

Z kraju