Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z przewożonego przez ciężarówkę kontenera dobiegały krzyki. W środku znaleziono obywatela Pakistanu

W kontenerze z towarem jadącym z Rumunii znaleziono migranta z Pakistanu. Zapewniał, że chciał dostać się do Włoch. Niebawem zostaną podjęte decyzje co do jego dalszych losów.

W piątek wieczorem z kontenera przewożonego na naczepie ciężarówki zaczęły dobiegać krzyki. Pojazd stał zaparkowany na terenie stacji paliw w Niemcach. O wszystkim zaalarmowane zostały odpowiednie służby.

Na miejscu interweniowała straż graniczna, służba celna oraz policja. Z uwagi, że kontener był zamknięty, do pomocy w jego otwarciu poproszono straż pożarną.

Jak się okazało, w środku znajdował się obywatel Pakistanu. Zapewniał, że chciał dostać się do Włoch. Sądząc, że jest już u celu podróży, zaczął krzyczeć, aby wydostać się na zewnątrz.

Ustaliliśmy, że ciężarówka jechała z Rumunii, zaś jej kierowcą był obywatel Turcji. Kontener posiadał wszystkie wymagane plomby co wskazuje, że mężczyzna dostał się do środka w momencie jego załadunku.

Obecnie straż graniczna prowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Z uwagi na barierę językową, mężczyzna zostanie dopiero przesłuchany. Niebawem zostaną też podjęte decyzje, co do jego dalszych losów. Wszystko wskazuje jednak na to, że zostanie odesłany z powrotem do kraju, z którego przyjechał.

(fot. pixabay.com\zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. Ale zonk. Myślał że carabinieri go wyzwolą a tu Polish Border Guard która się nie cyka z takimi. Ale w sumie do Niemiec dotarł 🙂

  2. Lekarz czy inżynier?

  3. To jakiś zboczeniec

  4. Jak by siedział cicho to by dojechał

  5. Ja zamówiłem małpe

  6. Co znaczy bariera językowa? To nie jest ten wykształcony lekarz czy inżynier pakistański znający 4 języki, będący specjalistą w swoim fachu tak jak zapewniał tvn kilka lat temu? A tu co? Ani be ani me, nawet jednego zdania po angielsku biedak sklecić nie potrafi?

Z kraju