690 680 960

Z powodu opadów śniegu występują utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej

W związku z intensywnymi opadami śniegu w Lublinie występują opóźnienia w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej. Obecnie dotyczące one pięciu linii.

Z powodu opadów śniegu i nieprzejezdności części dróg poza granicami miasta występują utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Linia nr 3 została skrócona do przystanku Kolonia Dąbrowica 02 zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ul. Nałęczowskiej i drogi powiatowej 2211L. Linia nr 3 nie obsługuje obecnie przystanków:
– Dąbrowica 02
– Kolonia Dąbrowica 01
– Urodzajna NŻ 01
– Urodzajna NŻ 02

Ponadto utrudnienia w kursowaniu występują m.in. na liniach 22, 55, 79 i 85, a opóźnienia w kursowaniu mogą występować na wszystkich liniach komunikacyjnych. Jak informują nas Czytelnicy opóźnienia na niektórych liniach osiągają nawet 20-30 minut.

(fot. lublin112.pl)

18 komentarzy

 1. To ile tego śniegu spadło w Lublinie 2 cm?

  • w Lublinie to już kataklizm jak widać, ludzie zapomnieli jak porządna zima wygląda dlatego wszyscy wielce zdziwieni że sypie

   • Gondol Jerzy z Nadwisły

    Na pocieszenie …
    U mnie (Alaska) zima zaczęła się w połowie września 2020, do teraz na otwartej przestrzeni mamy pokrywę śniegu sięgającą miejscami 4 metrów. Dziś łaskawsza temperatura bo 18 na minusie, ale bywało już minus 35.
    Do najbliższego sklepu mam 180 km na skróty, czyli samolotem/helikopterem, a odśnieżoną autostradą jakieś 250 km (piszę jakieś, bo nie jeżdżę – latam).
    A sposób na życie? – w stosownym czasie zrobienie zapasów żywności, opału, paliwa do agregatów prądotwórczych i lotniczego. Jak czegoś zabraknie to zbieram listę potrzebnych zakupów, odśnieżam pas startowy i „na skróty”…
    Ale qjurwa, nie stękam i nie płaczę w obie garście jak Wy, że mi nie odśnieżyli czy nie posypali bo zaspali

    • Nie narzekam że nieodśnieżone. Lepiej nieodśnieżone niż nawalone solą wszędzie gdzie popadnie. W Norwegii są o wiele surowsze zimy , a tam solą nie sypią

 2. Od wczoraj były informacje ze będą obfite opady śniegu ,to jak zwykle ulice nie przygotowane to jak ma nie byc opożnien.

 3. Zima znowu zaskoczyła drogowców. Wystarczyło zjechać z krajowych i jak na lodowisku.

 4. Drogowcy są przygotowani jak donosiła szanowna redacyja , i jak zwykle wyszło goooofno obsrane. Bylejakość polska jak zawsze!

 5. Co na to pierwszy inspirator miasta inspiracji?

 6. najważniejsze ,że łyssy inspirator wybudził się i podjechała limuzyna. Reszta dla maluczkich nieważna. Najważniejsze drogi w mieście- parking pod wydziałem zarządzania kryzysowego odśnieżone

 7. No nie wierzę… takie opóźnienia? Z takim wspaniałym organizatorem komunikacji miejskiej? Aż nie do pomyślenia…

 8. Były mieszkaniec Lublina

  W Lublinie czy są opady śniegu wynoszące 2 cm czy jest 30 stopni na plusie to i tak komunikacja miejska jezdzi wg sobie tylko znanego rozkładu.

  • Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (!)

   Więc poddaj się stosownemu szkoleniu, zatrudnij w MPK i będziesz jeździł jak chciał… – jednak ostrzegam: durni tam nie przyjmują 😆

 9. Nie ma to jak mieszkać w domku za miastem. U siebie człowiek i przestrzeni więcej nie to co w mieście w bloku. Tylko co roku to samo 1 cm śniegu i już lament, że nie może do miasta do tyry dojechać, a siedzieć tam w tych luksusach a nie się szwendać i korki blokersom robić w mieście.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku