690 680 960

Z pojazdu dostawczego w trakcie jazdy spadał lód. Kierowca dostał mandat i punkty karne (wideo)

Świdniccy policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi kierowcę pojazdu dostawczego, z którego w trakcie jazdy spadał lód na jezdnię. Tego typu zagrożenie może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na drodze S17. Policjanci ze Świdnika zarejestrowali na kamerze zamontowanej w radiowozie, jak z jadącego pojazdu na jezdnię spadały bryły lodu. Cała sytuacja zmuszała kierowcę auta osobowego jadącego za tym pojazdem, do gwałtownego manewru omijania.

Kierowca pojazdu za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym, a na jego konto trafiło 6 punktów karnych.

Pojazd, który uczestniczy w ruchu musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących, jak również innych uczestników ruchu, a także nie narażało nikogo na szkodę. Mówi o tym art. 66 Kodeksu Drogowego.

Obowiązkiem kierowcy jest właściwe przygotowanie pojazdu do jazdy. Za naruszenie tego przepisu grozi mandat karny lub skierowanie wniosku o ukaranie do sądu. Poważniejsze konsekwencje mogą spotkać kierowców, których zaniedbanie będzie skutkowało wypadkiem drogowym. Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3, a jeśli w wyniku wypadku ktoś poniesie śmierć – nawet do lat 8.

 

 

Zobacz także: Bryła lodu spadła z naczepy ciężarówki i uderzyła w przednią szybę skody. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

(fot. wideo Policja Świdnik)

15 komentarzy

 1. Chyba namierzali to srebrne auto, ale spadający lód spowodował, że srebrne zwolniło i mu się upiekło, a policja zajęła się kierowcą z ciężarówki.

 2. Zła kwalifikacja prawna mandat za stworzenie zagrożenia i pkt. karne bezprawny, powinien być anulowany. Wstyd dla policjantów z RD.

 3. A co policjanci ze Świdnika robili w Puławach ?

 4. Panowie policjanci niech pokażą jak się odśnieża dach na wysokości około 4 metrów w przypadku pojazdu ciężarowego a później mandaty

 5. Jakbyście dostali taką bryłą lodu w szybę lub nie daj Boże wleciałaby ona do Waszego samochodu, to naprawdę inaczej byście pisali.

 6. To jest problem kierowcy jak ma odśnieżyć,ale podpowiem-drabina i szczotka,ewentualnie łopata.

 7. Kwalifikacja prawna jak najbardziej słuszna. Stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym może być skutkowe, w tym przypadku mogło dojść do uszkodzenia pojazdu przez spadający lód lub nie skutkowe, czyli nie doszło do uszkodzenie pojazdu ale zaniedbanie kierującego pojazdem ciężarowym zmusiło kierowcę osobówki do wymuszonego zachowania ( hamowanie i zmiana pasa ruchu).

 8. Możliwe że się mylę ale praca czyli odśnieżanie auta to chyba wyżej jak 2 m nie trzeba mieć pozwolenie na pracę na wysokości?? Coś jest ale nie pamiętam. Wie ktoś może?

 9. kierowca który nie ma problemu z usuwaniem sniegu i lodu z naczepy

  A co mnie to obchodzi jak się odsnieża na wysokosci 4 m ? ,masz za.s,,,a.n.y obowiązek to zrobić i tyle w temacie …a jak nie wiesz jak ,to pozostaje ci życzyć spotkania z takim jak ty ,któremu spada z naczepy lód ,kiedy bedziesz jechał swoją osobówką i wtedy na pewno nie bedziesz miał problemu jak to zrobić ,tylko dlaczego tego nie zrobił

 10. jak lodu bryła ………

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!