Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z podrobionym dokumentem na granicy. Samochód o wartości 90 tys. złotych nie opuścił Polski

Podczas przeprowadzanej kontroli granicznej na drogowym przejściu granicznym w Zosinie, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli pojazd marki Hyundai Santa Fe pochodzący z USA.

Kierowca zestawu ciężarowego, 43-letni obywatel Ukrainy, został zatrzymany przez funkcjonariusza NOSG z Placówki w Hrubieszowie, podczas wyjazdu z Polski. Mężczyzna przewoził na lawecie samochód osobowy marki Hyundai Santa Fe (rok prod. 2019) o szacunkowej wartości 90 tys. zł. Pojazd, który przewożony był aż z USA, miał trafić na Ukrainę.

Podczas kontroli granicznej, kierowca przedstawił tytuł własności pojazdu, jednakże funkcjonariusz Straży Granicznej zakwestionował jego legalność. Wnikliwa kontrola dokumentu potwierdziła przypuszczenia mundurowego, że dokument był podrobiony na wzór oryginału. W związku z tym, wszczęto postępowanie przygotowawcze zgodnie z art. 270 par. 1 kk, który zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat. Zarówno dokumenty, jak i pojazd zostały zabezpieczone do dalszych wyjaśnień.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych, obywatelowi Ukrainy zezwolono na wyjazd z Polski. Należy dodać, że funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w tym roku już prawie 400 fałszerstw dokumentów, przedstawianych do kontroli podczas prowadzonych odpraw granicznych. Ponadto, od początku roku zabezpieczono różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości prawie 4 milionów złotych.

(fot. NOSG)

10 komentarzy

 1. To jest wojna. Od Polakow żebranie 1.5% a swoi ganiają z furami po setki tysięcy złotych. Interes sie kręci.

 2. 43-letni obywatel Ukrainy nie złodziej.

  • No ręce opadają . Handel kwitnie biznesy się kręcą po co kończyć wojnę dawno nie mieli takiego dobrobytu

 3. Czyli chyba jednak na tej Ukrainie nie jest tak strasznie skoro jest komu sprzedawać te samochody – no chyba że oni potem tymi samochodami uciekają na zachód, wtedy jest strasznie.

 4. W ramach wdzięczności głupim Lachom!.

 5. A nasi oddają im karetki terenowki czołgi samoloty a elita się bawi

 6. Pewne jest na 100% że przemytnik, gdy tylko dostanie wezwanie z polskiego sądu natychmiast stawi się potulnie na rozprawę.

 7. Komedia nie wojna. Laweta UA za lawetą na S17 z używanymi samochodami do granicy z Hrebennem. Sznury wypasionych fur na bandferowskich numerach śmigają w tą i z powrotem. To są uchodźcy? Może byli w 1 miesiącu wojny teraz to kombinatorzy, oszuści zbożowi, przemytnicy, złodzieje w tym socjalni mojego ZUSu, bandziory, szpiedzy wszelkiej narodowości a Polska jak korytarz w publicznym kiblu. Ile to jeszcze będzie trwało?

 8. Następny „uchodźca”…

 9. Ja ciebie !!! Jak on przyjechał z Ameryki? Mają rozmach sku……. !!!

Z kraju