Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z mieszkania dobiegały niepokojące hałasy. Pijana 22-latka opiekowała się niemowlęciem

Mundurowi zatrzymali pijaną, 22-letnią mieszkanka Lublina, która sprawowała opiekę na swoim 11-miesięcznym synem. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Młoda lublinianka odpowie za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia.

Wczoraj policjanci z Lublina otrzymali zgłoszenie od mieszkanki miasta, z którego wynikało, że z jednego z mieszkań dobiegają niepokojące krzyki i hałasy. Wewnątrz miało znajdować się małe dziecko. Na miejsce zdarzenia wysłano patrol.

Po przybyciu pod wskazany adres, mundurowi na klatce schodowej spotkali zgłaszającą, która na rękach trzymała 11-miesięczne dziecko. Na klatce znajdowała się także matka chłopca, która była agresywna i pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie 22-latki. Kobieta została zatrzymana i trafiła na izbę wytrzeźwień. Niemowlę zostało przekazane pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Po badaniach okazało się, że chłopcu nic się nie stało.

O zdarzeniu stróże prawa powiadomili sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszej opiece nad dzieckiem. Wkrótce nieodpowiedzialna matka zostanie doprowadzona do prokuratury. Kobieta odpowie za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

  1. Odebrać póki nie jest za późno.

  2. A gdzie ojciec? Szkoda chyba pytać…

  3. W końcu to Lublin, miasto patologii i libacji.

Z kraju