Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Z lubelskimi pływakami nikt się nie może równać. Klub Uczelniany AZS UMCS ponownie najlepszy w Polsce

Po raz kolejny z rzędu Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin został najlepszym klubem pływackim w Polsce. Ranking przygotował Polski Związek Pływacki na podstawie osiągnięć zawodników w całym roku 2020.

Polski Związek Pływacki przygotował ostateczna punktację klubową za rok 2020. KU AZS UMCS Lublin po raz kolejny został najlepszym klubem pływackim w Polsce. Zrzeszeni w nim lubelscy pływacy uzyskali łącznie 4139 punktów, uzyskując znaczną przewagę nad drugim w tabeli Uczniowskim Klubem Sportowym G-8 Bielany Warszawa, którego zawodnicy zdobyli łącznie 3437 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się AZS AWF Katowice uzyskując 3291 punktów.

W zestawieniu Polskiego Związku Pływackiego znalazło się 185 klubów. Na 49 miejscu są Orka Zamość i UKP Fala Kraśnik ze 103 punktami, na 63 miejscu jest KS Wisła Puławy – 68 punktów, na 88 miejscu KS Narwal Międzyrzec Podlaski – 40 punktów, na 116 miejscu KS Olimpia Lublin – 16 punktów, na 124 miejscu MTP Lublinianka – 13 punktów, na 139 miejscu UKS 51 Lublin – 9 punktów zaś 165 pozycję zajmują UKS Olimpijczyk 23 Lublin i UKS Wodnik Krasnystaw, które uzyskały po 3 punkty.

Wśród zawodników KU AZS UMCS Lublin są takie sławy pływania jak trzykrotny medalista Mistrzostw Świata i wielokrotny medalista Mistrzostw Europy Konrad Czerniak, brązowy medalista mistrzostw świata i Europy Jan Świtkowski, brązowy medalista mistrzostw Europy Jan Hołub, mistrz i rekordzista Polski Marcin Stolarski, czy też wielokrotny medalista mistrzostw Polski Kacper Klich.