690 680 960

Z kraju: Sześć osób zginęło, w tym dwoje dzieci, a cztery zostały ranne po zawaleniu się kamienicy

Od wczoraj w Świebodzicach na Dolnym Śląsku trwa akcja ratunkowa po zawaleniu się kamienicy. W wyniku katastrofy zginęło sześć osób, w tym dwoje dzieci, a cztery zostały ranne.

W sobotę w Świebodzicach przy ul. Krasickiego doszło do zawalenia się jednej z kamienic. Od wczoraj na miejscu katastrofy pracuje 35 zastępów straży pożarnej, 7 psów ratowniczych, grupy poszukiwawcze z Lubina, Wałbrzycha, Jastrzębia Zdroju, Świdnicy i Łodzi. Pod gruzami zginęło sześć osób, w tym dwoje dzieci, a cztery z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala.

W wyniku katastrofy runęły dwie kondygnacje kamienicy. Zniszczone zostało około 80% budynku. Część mieszkańców kamienicy, w momencie zawalenia się, była poza budynkiem. Mieszkańcy okolicznych domów zostali ewakuowani. Trwa ustalanie przyczyn katastrofy budowlanej, sprawdzana jest hipoteza o wybuchu gazu.

 

Bezpośredni link do wideo – kliknij!

2017-04-09 09:47:06
(fot. wideo YouTbue Wojciech Kujat)

7 komentarzy

 1. Gdzie był nadzór budowlany?

 2. wam powiem-przeje..ne. Masz dom i nagle go nie masz.Wszystkie dokumenty,pamiątki,dorobek zycia..myk i nie ma.

 3. Dokumenty, pamiątki licho z tym, ludzie zgineli.

 4. chodzi mi o sama sytuację,gdy wracasz po pracy do domu,a jego juz nie ma. O zmarłych nie bede sie wypowiadał.

  • dla tego miedzy innymi lepiej mieszkac na wsi – cena mieszkania czy malego gospodarstwa jest podobna, a przynajmniej masz spokoj i masz to o co dbasz tak jak dbasz, a nie martwisz sie czy jakis imbecyl akurat nie dokrecil reduktora do butli i nie wysadzi bloku

 5. Tragedia i tyle w temacie

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas