Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z kraju: Policjanci pilotowali auto z duszącym się noworodkiem

Do niecodziennej policyjnej interwencji doszło 13 marca w Poznaniu. Patrol drogówki podczas służby pilotował do szpitala auto, w którym znajdował się noworodek. Dziecko dusiło się i każda sekunda była na wagę życia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około godziny 17 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z ul. Krzywoustego w Poznaniu.

– Do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu – sierż. Patryka Wiśniewskiego oraz post. Moniki Mrówczyńskiej, których przeprowadzali kontrolę drogową podjechał mężczyzna. Zdenerwowany poprosił funkcjonariuszy o pilną pomoc w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala gdyż jego kilkudniowe dziecko, które przewoził zaczęło się dusić – relacjonuje zdarzenie Patrycja Banaszak z zespołu prasowego Wielkopolskiej Policji.

Policjanci z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi pilotowali kierowcę audi do szpitala przy ul. Szwajcarskiej.

– Na miejscu po kilku minutach tata maleństwa podziękował policjantom za okazaną pomoc i powiedział im, że zdążyli na czas, a dziecko jest już pod opieką lekarzy – wyjaśnia Patrycja Banaszak.

 

Zobacz wideo w serwisie YouTube – kliknij!

2017-03-16 23:15:20
(fot. wideo Policja Wielkopolska)

30 komentarzy

 1. Spoko za kilka dni jak przycichnie sprawa to ich ukarają,

 2. Pampalini łowca zwierząt

  Drogie redaktorki chyba macie coś z głową tu są „Wiadomości z Lublina i regionu” Poznań nie leży w lubelskim. Dlaczego nic nie napisaliście o koleżce z czerwonej alfy?

  • Jest dział „Z kraju” o jakiegoś już czasu to po pierwsze, po drugie, wideo z kierowcą w czerwonej alfie zostało upublicznione z wizerunkiem kierowcy. Nie jesteśmy właścicielem filmu, ani nagrywający nie przesłał go do nas, aby go upubliczniać. To, że jest taki film w sieci wiemy, ale nikt tego filmu nie ocenzurował (twarz osób widoczna jest na nagraniu).
   Pozdrawiamy.

  • Ty to nie masz się już do czego przyje… Sprawa godna nagłośnienia w każdych mediach a ten szuka zaczepki.

  • Pampalini jak na ogół piszesz z sensem, tak teraz pier**lisz jak potłuczony. Nie pasuje Ci porządne, dobre info z Poznania godne pochwalenia, to sobie może załóż tylkoiwyłącznielublin112.pl, i tam hołduj jedynie popisom z Lublina, zamiast czytać takie „bzdury” z Poznania

 3. Brawo dla rodziców – nie każdy w tak stresującej sytuacji pomyślałby że pomimo zatrzymania na chwilę przy policjantach ostatecznie skróci czas dojazdu do szpitala!!

 4. Brawo dla policjantów i zdrowia dla dziecka!

 5. Wielkie brawa dla Policjantów, BRAWOOOOOOO

 6. A lubelska policja pilotuje trumny. W tym tygodniu jeż dwa razy robili przedstawienie. Trzeba narodowi pokazać dobrą zmianę.

 7. Brawo dla policjantów w takiej sytuacji pierd…. się procedury i ratuje życie.BRAWO

 8. I to się nazywa służba 😉

 9. Duszący noworodek? Policja tak jak Straż Pożarna powinna mieć przynajmniej kurs kpp

 10. dziecko dostalo szczepionke ,pare dni i juz problem.nie sadze aby w przyszlosci to dziecko cieszylo sie zdrowiem.na 99 procent gdyby nie szczepienie nie byloby tej akcji.