690 680 960

Z Korei do Gdańska, a potem w dalszą drogę. Nocą przez Lublin przejechał potężny ładunek (zdjęcia, wideo)

Minionej nocy ulicami Lublina przejechały ogromne ładunki. W trakcie przemieszczania się pojazdów przez miasto pojawiły się problemy. Ostatecznie jednak udało się pokonać trudności.

W nocy z poniedziałku na wtorek ulicami Lublina przejechały ciężarówki wiozące ponadnormatywne ładunki. Był to transport elementów potężnego zbiornika, jaki dotarł z Korei do Gdańska, a miejscem przeznaczenia jest Stalowa Wola.

Początkowo całość miała zostać przetransportowana ulicami Lublina w sobotę, jednak komplikacje sprawiły, iż transport się opóźnił. Przejazd przez miasto również nie obył się bez problemów.

O ile transport al. Solidarności, Tysiąclecia, Witosa, oraz ul. Krańcową i Dywizjonu 303 przebiegał bez zakłóceń, tak już na ul. Kunickiego trzeba było zmieniać plany. W końcu jednak udało się ruszyć w dalszą drogę.

Na czas przejazdu sześciu ciężarówek ruch był wstrzymywany. Następnie pojazdy udały się drogą wojewódzką nr 835 w stronę Biłgoraja. Jak nam przekazano, trasa została wyznaczona w ten sposób z uwagi na budowę przejścia dla zwierząt na drodze ekspresowej S19, gdzie przejazd gabarytów jest obecnie niemożliwy.

 

(fot. lublin112.pl.pl)

17 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Najważniejsze, że się udało.
  Wystarczy chcieć pomyśleć.

 2. żenada, dno, kompromitacja

  po co nam obwodnica? Za małe światła obiektów? Nikt o tym nie pomyślał na etapie projektowania? Nic z tego nie rozumiem. Wygląda to trochę jakby specjalnie kazano tłuc się tym przez centrum, żeby ludzie widziały, że władza ludowa cały czas o nas dba

  • Nic z tego nie rozumiesz, dlatego nie ciebie wybrano do tej roboty. 😆

  • Czytanie ze zrozumieniem… W artykule wyraźnie jest napisane, że na S19 trwają prace i z tego powodu teraz transport tą trasą jest niemożliwy: „Trasa została wyznaczona w ten sposób z uwagi na budowę przejścia dla zwierząt na drodze ekspresowej S19, gdzie przejazd gabarytów jest obecnie niemożliwy.”

  • Czytałeś artykuł?

  • przeczytaj i zrozum artykuł, a nie będziesz tępym bezmózgiem 😛

 3. …sie odezwał trybun ludowy .

 4. Katamaran na asfalcie .

  To Witosa już pewnie całe w dziurach.

 5. Stalowa Wola, gdzie były zakłady stalowe i huta, zamawia zbiorniki w Korei, zamiast wykonać na miejscu. Kraśnik importuje łożyska i cegły, a Lublin cukier. Co by tu jeszcze „sprywatyzować”?

  • nie jest winna prywatyzacja a polityka państwa, która Polakom nie pozwala rozwinąć własnego biznesu bo opłaty, podatki i masa innych pozwoleń niszczy totalnie przedsiębiorców.
   W dodatku ciągła bieda w społeczeństwie nie pozwala nam kupowac rodzimych dobrych, ale i droższych produktów i zmusza nas do kupowania dziadostwa z zagranicy.

   ostatnio premier Wielkiej Brytanii chwalił się, że emisję CO2 w przemyśle zredukowali o duży procent…. wynosząc swoje fabryki do Indii – hipokryzja i zakłamanie urzędasów.

   • Dziadowstwo z zagranicy sprowadzane jest zamawiane i sprowadzane przez importerów,mało kto w takiej Azji produkuje na skład.

  • To muszę Cię kolego zaskoczyć, zbiornik jedzie do Stalowej Woli tam bedzie coś przy nim robione i wraca do Korei. Mamy coś czego nie wymyślili jeszcze inni

 6. Do czego ten zbiornik ma być wykorzystany?? Chyba zacieru nie będą zarabiać?? 😃

 7. to w polsce nie ma spawaczy i blachy?

 8. Żenada, że rząd płaci za tak wąsko zaprojektowane drogi. Nowe skrzyżowania czy miejsca parkingowe na MOP są tak ciasno zaprojektowane, że …. szkoda słów. ps. to z S19 na Janów i Frampol nie da się przejechać gabarytem? Takie to są właśnie drogi. Zero myślenia, ciasno, wąsko i drogo!

  • ale wiesz ze takie ladunki na calym swiecie zawsze maja problem ze wzgledu na gabaryt?? a pewnie pierwszy raz takie cos widzisz i cie dziwi xDDDD śmieszne.

 9. Czyli w końcu rząd uruchomi szwalnię w Stalowej Woli ?

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3622zł 0.32%
 • GBP 5.2997zł 0.03%
 • EUR 4.6065zł -0.03%
 • CHF 4.759zł -0.14%

Polub nas