Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Z Korei do Gdańska, a potem w dalszą drogę. Nocą przez Lublin przejechał potężny ładunek (zdjęcia, wideo)

Minionej nocy ulicami Lublina przejechały ogromne ładunki. W trakcie przemieszczania się pojazdów przez miasto pojawiły się problemy. Ostatecznie jednak udało się pokonać trudności.

W nocy z poniedziałku na wtorek ulicami Lublina przejechały ciężarówki wiozące ponadnormatywne ładunki. Był to transport elementów potężnego zbiornika, jaki dotarł z Korei do Gdańska, a miejscem przeznaczenia jest Stalowa Wola.

Początkowo całość miała zostać przetransportowana ulicami Lublina w sobotę, jednak komplikacje sprawiły, iż transport się opóźnił. Przejazd przez miasto również nie obył się bez problemów.

O ile transport al. Solidarności, Tysiąclecia, Witosa, oraz ul. Krańcową i Dywizjonu 303 przebiegał bez zakłóceń, tak już na ul. Kunickiego trzeba było zmieniać plany. W końcu jednak udało się ruszyć w dalszą drogę.

Na czas przejazdu sześciu ciężarówek ruch był wstrzymywany. Następnie pojazdy udały się drogą wojewódzką nr 835 w stronę Biłgoraja. Jak nam przekazano, trasa została wyznaczona w ten sposób z uwagi na budowę przejścia dla zwierząt na drodze ekspresowej S19, gdzie przejazd gabarytów jest obecnie niemożliwy.

 

(fot. lublin112.pl.pl)

Autor: redakcja

17 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Najważniejsze, że się udało.
  Wystarczy chcieć pomyśleć.

 2. żenada, dno, kompromitacja

  po co nam obwodnica? Za małe światła obiektów? Nikt o tym nie pomyślał na etapie projektowania? Nic z tego nie rozumiem. Wygląda to trochę jakby specjalnie kazano tłuc się tym przez centrum, żeby ludzie widziały, że władza ludowa cały czas o nas dba

  • Nic z tego nie rozumiesz, dlatego nie ciebie wybrano do tej roboty. 😆

  • Czytanie ze zrozumieniem… W artykule wyraźnie jest napisane, że na S19 trwają prace i z tego powodu teraz transport tą trasą jest niemożliwy: „Trasa została wyznaczona w ten sposób z uwagi na budowę przejścia dla zwierząt na drodze ekspresowej S19, gdzie przejazd gabarytów jest obecnie niemożliwy.”

  • Czytałeś artykuł?

  • przeczytaj i zrozum artykuł, a nie będziesz tępym bezmózgiem 😛

 3. …sie odezwał trybun ludowy .

 4. Katamaran na asfalcie .

  To Witosa już pewnie całe w dziurach.

 5. Stalowa Wola, gdzie były zakłady stalowe i huta, zamawia zbiorniki w Korei, zamiast wykonać na miejscu. Kraśnik importuje łożyska i cegły, a Lublin cukier. Co by tu jeszcze „sprywatyzować”?

  • nie jest winna prywatyzacja a polityka państwa, która Polakom nie pozwala rozwinąć własnego biznesu bo opłaty, podatki i masa innych pozwoleń niszczy totalnie przedsiębiorców.
   W dodatku ciągła bieda w społeczeństwie nie pozwala nam kupowac rodzimych dobrych, ale i droższych produktów i zmusza nas do kupowania dziadostwa z zagranicy.

   ostatnio premier Wielkiej Brytanii chwalił się, że emisję CO2 w przemyśle zredukowali o duży procent…. wynosząc swoje fabryki do Indii – hipokryzja i zakłamanie urzędasów.

   • Dziadowstwo z zagranicy sprowadzane jest zamawiane i sprowadzane przez importerów,mało kto w takiej Azji produkuje na skład.

  • To muszę Cię kolego zaskoczyć, zbiornik jedzie do Stalowej Woli tam bedzie coś przy nim robione i wraca do Korei. Mamy coś czego nie wymyślili jeszcze inni

 6. Do czego ten zbiornik ma być wykorzystany?? Chyba zacieru nie będą zarabiać?? ?

 7. to w polsce nie ma spawaczy i blachy?

 8. Żenada, że rząd płaci za tak wąsko zaprojektowane drogi. Nowe skrzyżowania czy miejsca parkingowe na MOP są tak ciasno zaprojektowane, że …. szkoda słów. ps. to z S19 na Janów i Frampol nie da się przejechać gabarytem? Takie to są właśnie drogi. Zero myślenia, ciasno, wąsko i drogo!

  • ale wiesz ze takie ladunki na calym swiecie zawsze maja problem ze wzgledu na gabaryt?? a pewnie pierwszy raz takie cos widzisz i cie dziwi xDDDD śmieszne.

 9. Czyli w końcu rząd uruchomi szwalnię w Stalowej Woli ?

Z kraju