Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z dachowania prosto do zakładu karnego. Grozi mu kolejna odsiadka

Łukowscy policjanci zatrzymali 26-latka, który dachował volkswagenem w rowie. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, naruszył sądowy zakaz kierowania i był poszukiwany. Wkrótce znowu stanie przed sądem, grozi mu jeszcze kara do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

W minioną niedzielę rano policjanci z Adamowa otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Bystrzycy w powiecie łukowskim. Ze zgłoszenia wynikało, że dachowało tam auto osobowe.

– Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że biorącym udział w zdarzeniu volkswagenem golfem podróżowali 26 i 25-latek z gminy Wojcieszków. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Okazało się, że autem w chwili zdarzenia kierował starszy z nich. Policjanci stwierdzili, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że od pół roku obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami. To nie wszystkie przewinienia 26-latka. Młody mężczyzna był poszukiwany, miał 10 miesięcy „do odsiadki” – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Mężczyzna sylwestrowa noc spędził w policyjnej celi, a rano usłyszał zarzuty i trafił do zakładu karnego. Za ponowne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, w okresie obowiązywania zakazu grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami. To nie wszystkie konsekwencje. Będzie jeszcze musiał zapłacić co najmniej 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

8 komentarzy

  1. Bardzo szybki w nogach

    Brawo policja

  2. 100 000 !!! Policja rocznie zatrzymuje 100 000 pijanych kierowców!!!

  3. Wychodzi że za kilka lat wyjdzie zza kratek , bez prawka i do tego z długami. Przytępy gość

  4. 1. Dziwne, że nie jechali aŁdi. Założę się, że aŁdice wcześniej rozbite i to im pozostało do jazdy.
    2. Za ponowne kierowanie po pijaku jest co najmniej 10.000 PLN grzywny. Przynajmniej 5.000 jest za pierwsze kierowanie po pijaku.

  5. Bez prawka po pijaku lepiej na tym wyjdziesz niż z kwitami

  6. Producenci aut powinni wprowadzić czytnik linii papilarnych. Jeśli kierujący jest poszukiwany przez policję, w aucie powinny automatycznie wyłączać się hamulce

Dodaj komentarz

Z kraju