Z bramy weselnej prosto do szpitala. Jeden z mężczyzn miał 8 promili alkoholu w organizmie

Tak się ucieszyli z prezentu od pary młodej, że postanowili go skonsumować na miejscu. We czterech trafili do szpitala, jeden z mężczyzn miał w organizmie 8 promili

W sobotę po południu policjanci z Białej Podlaskiej otrzymali zgłoszenie od personelu szpitala, że do placówki trafiło czterech nieprzytomnych mężczyzn znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego.

Policjanci ustalili na miejscu, że czterej mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku od 30 do 42 lat zorganizowali tzw. bramę weselną dla znajomej młodej pary. Zgodnie z przyjętym zwyczajem zatrzymali orszak weselny, uzależniając jego dalszą jazdę od wykupienia się przez młodych. Kartą przetargową był alkohol. Mężczyźni otrzymali więc dziesięć półlitrowych butelek wódki.

Ucieszeni takim obrotem spraw mężczyźni postanowili nie tracić czasu i rozpoczęli konsumpcję alkoholu na miejscu. W krótkim czasie przyjęli tak dużą ilość alkoholu, że stracili świadomość i konieczna była interwencja lekarska. Jak się okazało wszyscy mieli grubo po ponad 4 promile alkoholu. Rekordzistą okazał się 30-latek, on miał w organizmie 8 promili.

(fot. Policja)

Zobacz również

27 komentarzy

 1. Cytując klasyka: „Bo pić to trza umić.”

  • Lanie w mordę szkodzi – ale kogo to obchodzi? A oprócz tego to mężczyźni lubią wódkę bo wódka to rodzaj żeński… no, ale są też różne kobiety.

 2. Nie no ku..wa szacun

 3. chłopaki nic sie nie stało człowiek nie wielbłąd napić się musi 🙂 100 lat

 4. Inny klasyk imieniem Kazik śpiewał już ćwierć wieku temu że „wypił litra i stoi taki to mój podopieczny” ale w tym przypadku matematyka wskazuje że walnęli co najmniej po 1,25 i to pewnie z gwinta na szybko wobec czego nie byli już w stanie pokonać przyciągania ziemskiego 🙂

 5. Teraz ci, którzy mieli zaledwie 4 promile wiedzą, że ich kompan pił za dwóch. Już nikt nie będzie z nim pod sklepem rozpijał flaszki.

  • Trenował wcześniej przed zawodami. Przynajmniej coś osiągnęli coś pokazali a nie jak pozostała biedota z dziadopromilami 1,5 2,5 dno i wodorosty (cytat z imć pana ze stolicy obciachu Dysa).

 6. Nic dziwnego,że później przez pijaków są kolejki na SORach.

 7. A można wiedzieć, dlaczego konieczna była interwencja lekarska? Czym ta konieczność była podyktowana? Ulegli wypadkowi, ciężko zachorowali?

  • No właśnie. To podchodzi pod naruszenie miru domowego, a właściwie łąkowego. Chłopy spali sobie spokojnie jak niemowlęta, a tu łup – pobudka na sor. Normalnie strach kielonka wychylić.

 8. Ja rozumiem tradycję, bramy, wykupowanie panny młodej itd, ale żeby od pary młodej ściągać 10 flaszek to zwyczajne menelstwo bo inaczej nie powiem. Wzięli by dwie, trzy czy nawet po jednej na każdego i wszyscy byliby zadowoleni, ale po co skoro można walnąć 10 na czterech na miejscu i być zeskrobywanym z chodnika przez pogotowie bo samemu się nie można podnieść..

 9. Jak ma się łeb, jak kura, to nie pije się, jak koń… ?

  • bo dostaje się małpiego rozumu i można zbaranieć a żonka słodko wrzaśnie: „ty ośle, ty bydlaku”. No i jak nie upić się w tej sytuacji….

 10. Mietek Abstynent

  Cytując klasyka : ,, dawka śmiertelna 4- 6 promili (nie dotyczy Polaków i Rosjan)

 11. i to jest wynik….

 12. Gdyby dać mu aŁdi to po weselu jeszcze by ludzi do domu porozwoził.

 13. Naprawdę szacun 😀

 14. tyle pracy (szedł na rekord) na marne przez jakis sor, ciekawe kto z ucha strzelił…

 15. Wódka jest dla ludzi mądrych! A barany wode z koryta! Drugi świat! Wróć! Trzeci świat…

 16. Najwięcej w życiu wypiłem na studniówce bo piiem z każdym kto polewał, szacuje ze moglem miec jakies 10 promili, nastepnego dnia zygałem do 18 a na afterze w klubie o 20tej nie dotknąłem alkoholu.

 17. Wszystko ok. Ale w jakim celu zawiadomili policję? Tego nie rozumiem. Picie jest teraz może karalne?

 18. Polska jak nie pijak to złodziej bo każdy pijak to złodziej

 19. Nieżle chłopaki gorzej było na drugi dzien

 20. mocny ten bimberek 🙂

 21. Oprócz tego że pili w miejscu publicznym, co jest karane mandatem, to nic złego nie zrobili, może troche ucierpi wątroba i bedzie kacyk, a może i moralniak, ale po za tym to bardzo w porządku ludzie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7963zł 1.01%
  • GBP 4.8759zł -0.11%
  • EUR 4.48zł 0.51%
  • CHF 4.156zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu