XXI Etap Okręgowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

W sobotę, 18 maja na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „SŁONECZNY WROTKÓW” nad Zalewem Zemborzyckim odbył się XXI etap Okręgowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

W zmaganiach ratowniczych udział wzięło 11 młodzieżowych zespołów ratowniczych, które zajęły I-sze miejsca w Etapie Rejonowym oraz gościnnie drużyna młodzieżowa ze Stanów Zjednoczonych.

Poszczególne stacje urazowe zostały przygotowane przez pracowników Pogotowia Ratunkowego, Policji, Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej.

Pozoranci zostali bardzo dobrze przygotowaniu, a ich sugestywna stylizacja sprawiała, że ekipy ratownicze bardzo realnie czuły się w zaaranżowanych sytuacjach ratunkowych. Otwarte rany kończyn, poparzenia, urazy wewnętrzne, utrata przytomności czy zatrzymanie krążenia – z tym musieli się zmierzyć w tych mistrzostwach młodzi ratownicy.

W Polsce co druga osoba nie zna zasad udzielania pierwszej pomocy. Jednym z głównych zadań Polskiego Czerwonego Krzyża jest uświadamianie społeczeństwu jak ważna jest to wiedza. Już od 1919 roku PCK działa na polu szerzenia wiedzy o pierwszej pomocy przedmedycznej. Przy okazji takich imprez każdy może skorzystać z pokazów pierwszej pomocy. To istotne działanie na rzecz propagowania i informowania społeczeństwa o zasadach jej udzielania.

Wkrótce poznamy wyniki sobotnich zawodów. Zainteresowanych tematyką odsyłamy na strony Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK (http://www.lublin.pck.pl/).

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia