690 680 960

Wzrasta zainteresowanie zamojskim ogrodem zoologicznym. Kolejny rok, kolejny rekord frekwencji

Z roku na rok coraz więcej osób odwiedza ogród zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu. Jak podkreślają pracownicy, zoo cały czas się rozwija, pojawiają się nowi mieszkańcy, a zespół pracowników dba, by na odwiedzających czekało wiele rozmaitych atrakcji.

Zamojski ogród zoologiczny im. Stefana Milera podsumował 2019 rok. Od początku stycznia, do ostatniego dnia grudnia, placówkę odwiedziło 234 159 osób. Oznacza to kolejny rekord frekwencji, gdyż w 2018 zoo odwiedziło 230 078 osób, a rok wcześniej 213 796 osób. Łącznie, w latach 2012 – 2019 na wizytę w ogrodzie zdecydowało się aż 1 705 462 osób. Co ważne, zoo dostępne jest praktycznie przez cały rok, wyjątkiem jest 1 stycznia i 25 grudnia.

Jak przyznaje Łukasz Sułowski, zastępca dyrektora zoo, znaczny wpływ na zainteresowanie miały inwestycje, jakie poczyniono w ostatnich latach. Ogród zoologiczny został gruntownie przebudowany i wyremontowany, obecnie jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Między innymi to sprawia, że wizyta w ogrodzie zoologicznym usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających gości. Zoo cały czas się rozwija, pojawiają się nowi mieszkańcy, a zespół pracowników dba, by na odwiedzających czekało wiele rozmaitych atrakcji.

Sporym zainteresowaniem cieszy się również oferta edukacyjna skierowana do wychowanków przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W lekcjach w zoo, czyli zajęciach edukacyjnych o tematyce proekologicznej, wiosną uczestniczyły 2554 osoby, jesienią zaś 1135 uczniów. Łącznie odbyło się 118 lekcji. Do tego dochodzą warsztaty przyrodnicze dla grup zorganizowanych oraz różnego rodzaju przedsięwzięcia jak m.in. konkursy plastyczne, „ferie w zoo”, walentynki w zoo, „Noc sów”, wakacje w zoo, konkursy wiedzy ekologicznej czy też cykl nieodpłatnych spotkań dla dzieci z książką o zwierzętach.

(fot. lublin112)

2 komentarze

  1. wolne niedziele i trzeba gdzieś odpocząć

  2. Jak pokazują bzykające się zwierzęta to nic dziwnego, że przyciągają coraz więcej zboków i zoofili.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!