Wzrasta liczba uszkodzonych przez trąbę powietrzną budynków. Już ponad 30 zerwanych dachów (zdjęcia)

Wiadomo już, że skala zniszczeń wywołanych przejściem trąby powietrznej w miejscowości Tereszpol Zygmunty jest znacznie większa, niż początkowo podawano. Na szczęście tą chwilę nie ma informacji, aby ktokolwiek ucierpiał.

Cały czas trwają działania straży pożarnej na terenie miejscowości Tereszpol Zygmunty w powiecie biłgorajskim. Jak już informowaliśmy, według okolicznych mieszkańców przeszła tam trąba powietrzna. Silny wiatr zrywał dachy, łamał drzewa i uszkadzał pojazdy.

Początkowo służby informowały o uszkodzonych 3 budynkach mieszkalnych i 7 budynkach gospodarczych. Do tego dochodzą ogrodzenia posesji i zaparkowane samochody. Jak wyjaśniała nam Agnieszka Strzępka z Urzędu Wojewódzkiego, dwa budynki mieszkalne mają naruszone pokrycia dachowe a jeden najprawdopodobniej będzie kwalifikowany do rozbiórki.

Teraz już wiadomo, że skala zniszczeń jest znacznie większa. Z relacji dyżurnego Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Biłgoraju wynika, iż uszkodzonych jest 15 dachów na budynkach mieszkalnych i 17 na budynkach gospodarczych. Mieszkańcy nie mają też prądu gdyż uszkodzonych jest 9 linii energetycznych.

– Do godziny 18:45 odnotowaliśmy 58 wyjazdów zastępów straży pożarnych do usuwania skutków silnego wiatru. Strażacy nadal prowadzą działania zmierzające do likwidacji skutków nawałnicy – zabezpieczając uszkodzone budynki i dachy – dodaje dyżurny biłgorajskich strażaków.

W działania zaangażowane są również liczne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu. Co ważne, na tą chwilę nie ma informacji, aby ktokolwiek ucierpiał. W kilku przypadkach niezbędna była ewakuacja osób z uszkodzonych budynków.

(fot. PSP Biłgoraj)

16 komentarzy

 1. ⭐⭐⭐☆☆☆

  Nawet nie było żadnych sms alertów jak kiedyś

 2. Teraz mamy ewidentny przykład że grube pieniądze wyrzucili w błoto! Te ich centra powiadamiania.. to wszystko pić na wode
  Te ich powiadomienia SMS.
  Otym że przeszła wichura, trąba powietrzna dowiedziało się jak my. Z mediów….

 3. Tak ale co byś z tą wiedzą zrobił ? Na taki żywioł nie ma rady i tak by dachy zerwało ..

 4. Mają pecha, że nie nie ma teraz żadnych wyborów, nikt z rządzących ich losem się nie zainteresuje… Zostaną tylko apele dobrych ludzi i zbiórki na siepomaga.

  • Jakiś jeden w gajerku jest. Widać wizytuje i co z tego wywnioskuje,?? Polityk to czy celebryta,? To czy rolnik nikt nie zapyta.

 5. Dobry majster robił to ogrodzenie pierwsze

 6. A te sms y z ostrzeżeniem to co by zmieniły ? Nic kompletnie

  • Cieee chorobaaaa !!!

   Marku – jakby te alertowe SMS’y były, to wierni jedynie słusznemu Bogu mogliby może w czas wymodlić zmianę kierunku wiatru… a jak modlitwy byłyby wystarczająco szczere wiatru, to może nawet przestałoby wiać…

 7. Janusz z Cycowa

  chałupa piętrowa a wieńca brak i prawidłowo

  • prezes Fuszera

   Wielu jest takich partaczy po których kilkadziesiąt poprawek trzeba zrobić i nigdy nie będzie dobrze zrobione. Może ktoś założy stronę internetową z listą partaczy i oszustów wykonawczych żeby inni nie zatrudniali ich.

   • Nie tyle co partaczy to z głupiej oszczędności wielu ludzi stawiało takie domy własnie bez wieńca a do tego później jak widać na zdjęciu dobudowują poddasze do zamieszkania nie mając pojęcia i dodatkowo bez żadnych kontroli odbiorów i nadzorów, a firma zrobi wszystko bo dlaczego nie, jak klient wymaga :/

 8. Agent ubezpieczeniowy

  nie szkoda nawet powieka nie mrugnie jak ulepi się takie lepiany byle by stało i szkoda 130PLN na ro by to ubezpieczyć

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku