Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wzmożone kontrole kierowców na drogach

Kończy się długi weekend, na popołudnie oraz wieczór przypadnie zwiększony ruch pojazdów więc funkcjonariusze drogówki apelują o rozwagę na drodze i jednocześnie prowadzą wzmożone kontrole kierujących.

Aby zadbać o bezpieczny powrót z majowego weekendu funkcjonariusze drogówki w całym województwie kontrolują prędkość pojazdów oraz trzeźwość kierujących. Sprawdzane jest również czy kierowcy oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Kontrolowana jest prawidłowość przewożenia dzieci w fotelikach oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci zapowiadają, że w przypadku ujawnienia łamania przepisów ruchu drogowego kierujący pojazdami będą karani z całą surowością i wobec takich osób nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

Wszystko w trosce o bezpieczeństwo, zwłaszcza że od wtorku 30 kwietnia na drogach województwa lubelskiego doszło do 21 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 21 odniosło obrażenia. Zanotowano również prawie 250 kolizji i co przeraża najbardziej, zatrzymanych zostało blisko 200 nietrzeźwych kierujących. Kontrolowani będą nie tylko kierowcy samochodów osobowych, lecz także motocykliści i rowerzyści.

Policja apeluje, że bezpieczeństwo zależy od nas samych, a zwłaszcza to czy dojedziemy cali do swoich domów. – Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, to wykroczenia regularnie popełniane przez kierujących, które przyczyniają się do wzrostu liczby wypadków i kolizji drogowych Dodatkowo brawura, brak wyobraźni i jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa są również nieodłącznym elementem niewłaściwego zachowania podczas jazdy- wyjaśnia Renata Laszczka-Rusek z zespołu Komunikacji Społecznej KWP w Lublinie.

Pierwszy ze śmiertelnych wypadków zdarzył się w piątek w Zwierzyńcu. Tam 49 latek kierując volkswagenem podczas pokonywania łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, uderzył w drzewo a następnie dachował. Najprawdopodobniej pijany kierowca zginął na miejscu. Wcześniej zanim doszło do wypadku, spowodował kolizję na ul. Partyzantów w Zwierzyńcu i uciekł z miejsca zdarzenia. Z kolei kilkanaście godzin wcześniej został zatrzymany podczas jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości. Miał wtedy prawie 2 promile.

Drugi tragiczny w skutkach wypadek zdarzył się również w piątek w miejscowości Bystrzejowice w gminie Piaski. Tam pod koła samochodu osobowego wtargnęła 52 letnia kobieta, która w wyniku czego zginęła na miejscu. Jak wstępnie ustalono usiłowała przebiec przez jezdnię w miejscu do tego nie wyznaczonym a wręcz zabronionym. O trzecim zdarzeniu ze skutkiem śmiertelnym poinformowano dwie godziny temu. W miejscowości Łabunie – Reforma w wyniku uderzenia w metalową barierkę zginął motocyklista.

Komentarze wyłączone

Z kraju