VII Ekopiknik Rodzinny. O 20:00 koncert Budki Suflera

Na Błoniach pod Zamkiem odbywa się dzisiaj VII dzisiaj Ekopiknik Rodzinny. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert Budki Suflera o godz. 20-tej i pokaz laserowy.

W ramach Ekopikniku rodziny mogły wziąć udział w licznych konkursach, grach i zabawach, związanych z ekologią i ochroną środowiska. Już od południa na Błoniach pod zamkiem gromadziły się rodziny z dziećmi, także babcie i dziadkowie z wnukami.

Dla najmłodszych przygotowano dużo atrakcji, od możliwości przejażdżki na koniu po aktywne zabawy na świeżym powietrzu. Duży nacisk położono na akcenty ekologiczne, związane z ochroną środowiska. Była m.in. prezentacja instrumentów wykonanych z odpadów i pokazy mody ekologicznej. Każdy chętny mógł oznakować swój rower, były warsztaty z garncarstwa, adopcje psów z lubelskiego schroniska, prezentacja egzotarium, pokazy jazdy konnej, warsztaty z chodzenia po linie a także pokaz prac z zakresu chirurgii i pielęgnacji drzew metodą alpinistyczną i ćwiczenia na matach „Aktywny senior”.

Czas umilał zespół Recycling Band.

O 20 godzinie na zakończenie Ekopikniku koncert zagra Budka Suflera, po którym odbędzie się pokaz laserowy. Kto jeszcze się nie zdecydował na odwiedzenie Błoni pod zamkiem ma czas do wieczora.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!