Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wziął młotek i uderzał nim w kabinę ciężarówki. Za to, że kierowca zajechał mu drogę

37-latek stanie przed sądem i odpowie za uszkodzenie samochodu ciężarowego oraz groźby karalne . Mężczyzna uderzał młotkiem w drzwi kabiny ciężarówki, gdyż jak twierdził, jej kierowca zajechał mu drogę. Miał przy tym grozić pokrzywdzonemu pozbawieniem życia.

Zdarzenie miało miejsce w rejonie terminala samochodowego w miejscowości Koroszczyn w powiecie bialskim. Pokrzywdzony relacjonował, że jadąc samochodem ciężarowym włączał się do kolejki ciężarówek, które oczekiwały na możliwość wjazdu na przejście graniczne.

W pewnym momencie jeden z kierowców zaczął krzyczeć, że zgłaszający zajechał mu drogę. Po chwili agresywny kierowca wyszedł ze swojego pojazdu i kilkukrotnie uderzył młotkiem w drzwi kabiny pojazdu pokrzywdzonego 40-latka. Groził mu przy tym pozbawieniem życia. Wartość powstałych strat została oszacowana na kwotę około 3 tysięcy złotych.

Policjanci na miejscu potwierdzili uszkodzenia. Agresywnym kierowcą okazał się 37-latek. Mężczyzna w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami oświadczył, że zdenerwował się, bo kierowca innej ciężarówki próbował ominąć kolejkę. Początkowo zaprzeczał jednak by uszkodził jego samochód. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

37-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od mężczyzny gotówkę.

(fot. Policja Biała Podlaska)

15 komentarzy

 1. No ma chłop rację, medal się mu należy, TIRy na tory !!!

  • TIR-y na tory, pełna zgoda. Ale nie można jednego wykroczenia usprawiedliwiać drugim wykroczeniem. A już tym bardziej nie można przestępstwa (niszczenia mienia i gróźb karalnych) usprawiedliwiać zajechaniem drogi.

 2. Bo się zdenerwował bidny. Przeciez jakby to była osobówka, to kierowcę młotkiem by zakatował.

 3. Kolejny, ci zamiast w psychiatryku żreć psychotropy hula na wolności i jeszcze z PJ!!!

  • to jeden z POpaprańców nie może pogodzić się z tym, że jakieś prawo obowiązuje go

 4. Jakiej narodowości był młociaż?

 5. Kolejny psychicznie chory, który nie powinien mieć uprawnień do kierowania, nie potrafi zahamować nad emocjami!

 6. Aby dostać pozwolenie na broń, trzeba przejść skrupulatne badania psychiatryczne. Na samochód, który może być równie skutecznym narzędziem do zabijania, nie ma żadnych badań psychiatrycznych.

  Znajduje to swoje odzwierciedlenie w statystykach. Rocznie ginie w wypadkach ok. 2,5 tys. osób, a zabójstw jest popełnianych (na szczęście) tylko ok. 500.

 7. Pieter Wcugowski

  Właśnie dlatego w PL nie może być powszechnego dostępu do broni, nie chcę myśleć, co by było, gdyby każdy kierowca miał przy sobie pistolet. O kolejkach w sklepach, czy przed myjnią nie wspomnę.

  • Pieter co ty godosz? Tosz to na odwrót…
   Jakby ofiara miała czy się bronić, to to by liczba potencjalnych agresorów szybko spadła i wreszcie byłby spokój.

 8. To teraz takie rzeczy robią ? Zabezpieczają gotówkę na poczet przyszłych kar ,? I tak od wszystkich ? Czy tylko jak im się uwidzi ?

 9. mężczyźni są tacy emocjonalni