Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wyzwolili miejscowość spod niemieckiej okupacji. Oddano im hołd na patriotycznym muralu (zdjęcia)

Przed kilkoma dniami w Kamionce w powiecie lubartowskim powstał patriotyczny mural. Na jego lokalizację wybrano ścianę budynku w pobliżu biblioteki.

Malowidło zostało zrealizowane dzięki Stowarzyszeniu „Innym i Sobie”, które pozyskało na ten cel środki z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach Programu wsparcia edukacji. Pomoc w realizacji dzieła włożyła też Gmina Kamionka.

Jak wskazują mieszkańcy, mural nie jest zwykłym malowidłem na ścianie. Przede wszystkim w ten sposób postanowiono oddać hołdem bohaterom, którzy oddali swoje życie za wolność naszego kraju. Upamiętnia on wydarzenia ważne dla historii Polski i Kamionki.

Przede wszystkim jednak wymieniono tu żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, którzy włożyli niebagatelną rolę w wyzwoleniu tych terenów spod niemieckiej okupacji. W dniu 22 lipca 1944 roku wkroczyli oni do Kamionki i oznajmili mieszkańcom wolność. Stąd też umieszczono odwołanie do tejże formacji.

Wyzwolili miejscowość spod niemieckiej okupacji. Oddano im hołd na patriotycznym muralu (zdjęcia)

Wyzwolili miejscowość spod niemieckiej okupacji. Oddano im hołd na patriotycznym muralu (zdjęcia)

11 komentarzy

 1. Wstrętny klęczący w kościele pisuar przed wyborami Nas Polaków straszył i dzielił, że kraj zniknie . Po wyborach straszy Nas dalej że kraj zniknie i będzie sprzedany. Tymczasem od 4 tygodni Polska waluta się umacnia a trend spadkowy został zatrzymany, Polska gospodarka złapała oddech po latach gnębienia przedsiębiorców. Zło zostało wygnane, wasze miejsce jest na kartach historii. Wynocha

  • Jesteś głąbem i nic tego nie zmieni.

   • Andrzejek dobrze prawisz. Ale głąby będą ciebie określały tym na co sami zasługują. Nie bierz do głowy. Jest nadzieja, że Polska wróci do Europy. A komuchom pisowskim kij w należne miejsce. Żyjcie dalej w ciemnogrodzie.

  • No i z czego się cieszysz glupku? Że przedsiębiorstwa przetwórstwa rolno-spożywczego a także na przykład meblowe będą miały o wiele mniejsze zyski?

 2. Mural bohomaz jakich ostatnio wiele tylko że akurat ten ma się nijak do prawdziwych wydarzeń to historia w czystej postaci pisana pod dyktando PIS

 3. No i niby gdzie go namalowali? Istotna informacja nie została podana

 4. Donald aleś ty masz sprasowany mozg a tepy żeś z historii

 5. a potem przyszła armia czerwona i wszystko poszło w p…. du

 6. Żeby nie ta armia czerwona i jej milion poległych żaden z was by nie mógł pisać swoich głupkowatych postów a ipn I cała reszta siać propagandy i nienawiści

Dodaj komentarz

Z kraju