Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Wyznaczono pierwsze miejsca postojowe dla hulajnóg. Ma to zaprowadzić porządek w centrum miasta (zdjęcia)

Lublin jako jedno z pierwszych miast w Polsce w sposób uporządkowany stara się włączyć hulajnogi w system transportowy miasta. Na ulicach wyznaczone zostały parkingi dla tych urządzeń. Mają one również być lekarstwem na pozostawianie sprzętu na chodnikach i drogach dla rowerów.

Na terenie Lublina rozpoczęło się wyznaczanie miejsc, służących do stawiania hulajnóg elektrycznych. W ostatnim czasie stały się one bardzo popularne wśród mieszkańców. Jednak pozostawiane w przypadkowych miejscach niejednokrotnie utrudniają ruch a nawet stanowią zagrożenie dla pieszych czy też użytkowników jednośladów. Dlatego też w centrum Lublina stworzonych zostało 20 specjalnie oznaczonych miejsc, w których będzie można zostawiać jak też wypożyczać hulajnogi.

Są one zlokalizowane na ul. 3 Maja na rogu z ul. Cichą, na ul. Peowiaków przy skrzyżowaniu z ul. Kołłątaja, na ul. Okopowej przy skrzyżowaniu z ul. Zesłańców Sybiru, na ul. Lubartowskiej na rogu z ul. Bajkowskiego, na ul. Lipowej przy skrzyżowaniu z ul. Narutowicza, na ul. Krakowskie Przedmieście na łączeniu z ul. Krótką oraz przy skrzyżowaniu z ul. Kołłątaja, na ul. Grottgera przy skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej, na ul. Spokojnej przed budynkiem KUL, na pl. Wolności na rogu z ul. Wróblewskiego, na al. Tysiąclecia przy pl. Zamkowym, na ul. Zamojskiej przy przystanku Zamojska 01, na ul. Bernardyńskiej przed skrzyżowaniem z ul. Zamojską, na al. Unii Lubelskiej w rejonie skrzyżowania z al. Tysiąclecia, na ul. Leszczyńskiego przy skrzyżowaniu z al. Długosza, na ul. Radziszewskiego przy Chatce Żaka, na ul. Głębokiej przy skrzyżowaniu z al. Kraśnicką, na ul. Nałęczowskiej w rejonie biurowców i nowego osiedla, na ul. Langiewicza przy skrzyżowaniu z ul. Godebskiego a także na ul. Raabego przy skrzyżowaniu z ul. Akademicką.

Jak wyjaśniają miejscy urzędnicy, miejsca wyznaczono na obszarach o największym natężeniu ruchu pieszego oraz użytkowników hulajnóg. Jest to też efekt współpracy Miasta Lublin z operatorami tych elektrycznych urządzeń. Co więcej, mają one tworzyć tzw. Strefy Mobilności, czyli miejsca, gdzie w zasięgu wzroku osoba ma przynajmniej dwa różne środki transportu, nie wliczając w to samochodu osobowego. Znaczna część lokalizacji parkingów to bezpośrednie sąsiedztwo przystanków komunikacji miejskiej bądź stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego. Na parkingach, poza hulajnogami, mieszkańcy mogą pozostawić, także inne urządzenia transportu osobistego jak np. deskorolki elektryczne czy segwaye.

Urzędnicy zapewniają, że wyznaczanie miejsc parkingowych dla hulajnóg stanowi pilotaż tego typu rozwiązania. Liczba ta może wzrosnąć o kolejne lokalizacje.

Wyznaczono pierwsze miejsca postojowe dla hulajnóg. Ma to zaprowadzić porządek w centrum miasta (zdjęcia)

Wyznaczono pierwsze miejsca postojowe dla hulajnóg. Ma to zaprowadzić porządek w centrum miasta (zdjęcia)

(fot. nadesłane – Paweł)

27 komentarzy

  1. Czy rysunek na chodniku jest w stanie nauczyć czegoś tą dzicz, która nawet małpom nie dorównuje poziomem w procesie ewolucji ?

  2. Kolejny etap zniewolenia społeczeństwa. Stawiać hulajnogi tam, gdzie ktoś sobie wymyślił. No skandal.
    To ogolnoswiatowy spisek, ktoś na tym kasę zarabia.
    Ten co maluje te szlaczki. Już 4 lata temu było to zaplanowane, zacznijcie myśleć. Wolność dla hulajnóg!!!!!

  3. Nic się nie zmieni dopóki operator nie wymusi określonego sposobu parkowania.

  4. Chamom jak nie namalujesz nie zrozumie.

Z kraju