Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wyszli naprzeciw zakazowi handlu. Lublinianie stworzyli aplikację, która pomoże znaleźć otwarte w niedzielę sklepy

Lubelscy programiści stworzyli aplikację, która w dni z obowiązującym zakazem handlu pomoże odnaleźć otwarty sklep. Jest to pierwsza i jedyna w Polsce tego typu inicjatywa.

W odpowiedzi na wprowadzony zakaz handlu w niedziele, lubelscy programiści stworzyli aplikację dla klientów i właścicieli sklepów. Ma ona za zadanie pokazać klientom, które sklepy są otwarte w niedziele oraz dni świąteczne, a właścicielom sklepów ułatwić dotarcie z tą informacją do klientów. Pomysł na stworzenie aplikacji wpadł wraz z wejściem w życie ustawy ograniczającej możliwość handlu. Dla klientów i właścicieli sklepów oznacza to wiele utrudnień. Pierwsi poszukują jakiegokolwiek czynnego sklepu, aby kupić to, czego akurat zabrakło. Z kolei drudzy otworzyli swoje sklepy, jednak oprócz okolicznych mieszkańców mało kto wie, że w danym sklepie można zrobić zakupy.

– Nasza aplikacja jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie. „Otwarte w Niedziele” to łatwy w użyciu lokalizator sklepów czynnych w niedziele i święta. Umożliwia ona klientom znalezienie sklepu na mapie oraz sprawdzenia godzin otwarcia i kategorii oferowanych produktów. Użytkownicy mogą także otrzymywać powiadomienia, gdy w odległości 500m otworzy się sklep oraz zobaczyć najkrótszą trasę dotarcia do sklepu – tłumaczy Piotr Gumkowski, jeden z pomysłodawców aplikacji.

Z inicjatywy tej powinni być także zadowoleniwłaściciele sklepów, które w niedzielę są otwarte. Aplikacja stanowi bowiem szybki kanał komunikacji z klientami. Daje możliwość oznaczenia lokalizacji sklepu z określonymi godzinami pracy, numerem telefonu i kategorią oferowanych usług czy też wysyłanie powiadomień klientom znajdującym się w odległości 500m, gdy tylko sklep zostanie otwarty.

Aplikacja jest całkowicie bezpłatna. Korzystanie z niej ogranicza się do pobrania i oznaczenia swoich ulubionych lokalizacji jak np. dom, praca itp.. Następnym krokiem jest już wyszukanie na mapie sklepu otwartego w niedzielę i udanie się na zakupy. W przypadku właściciela sklepu, po zainstalowaniu aplikacji, w trakcie rejestracji podać  m.in. nazwę sklepu, jego adres i kategorię oferowanych usług. Do tego określić godziny otwarcia i gotowe. Od tego momentu sklep widoczny będzie dla wszystkich klientów. Aplikacja jest już do pobrania w sklepach Google Play i App Store.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-04-13 15:57:17

35 komentarzy

 1. Zainstalowałem tą aplikację i to straszna kupa. Co wy polecacie? Już nie wspominając o tym, że to nie jest pierwsza i jedyna aplikacja tego typu. Jest jeszcze niedzielne zakupy które ma 50 razy większą bazę użytkowników.

  • Już was całkiem pojepało. Latają z aplikacją pod otwarte sklepy by na krzywy ryj się napić jak się trafi jeleń by postawić.

 2. Nareszcie mam możliwość spędzenia czasu z rodziną tak jak trzeba. Nie ma wojny o grafik, kto przyjdzie w niedzielę do pracy. Powiem szczerze, że 70% klientów niedzielę kupowało alkohol. Jakby nie można było tego zrobić dzień wcześniej. Pieniędzy za pracę w niedzielę też większych nie było ponieważ przysługiwał nam dzień wolny na tygodniu. Dla mnie to wystarczyło aby pójśc do banku i popłacić rachunki. Niestety ludzie pogłupieli i nawet w niedzielę pójdą kupić papier toaletowy bo w inne dni po prostu im się nie chce.

  • I bardzo dobrze pani kasjerko. Tylko to okropnie niesprawiedliwe, że kasjerzy, sprzedawcy, itp, mają wolną niedzielę, a na stacjach paliw, kinach, knajpach, dalej jest wojna o grafik. Osobiście przepracowałam jako sprzedawca 18 lat, i to w czasach gdy nawet w święta trzeba było pracować.Ok, niech bedzie ludziom lepiej, ale wszystkim, a nie tylko jednej grupie

 3. Niech barany sami staną za ladą sklepową jak nie mogą wytrzymać jeden dzień bez bycia w sklepie.Ale co tam ważne ze on /ona ma wolną niedzielę a ekspedientka niech zap….la bo jemu zabrakło soli.

  • Onanis Samokopulos

   A chętnie stanę, coby zarobić parę groszy więcej – Tobie i innym oszołomom wara od tego – mam chęć, pracuję, zarabiam i dzień tygodnia nie ma znaczenia, co to kuffa jest „katoland”???