Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wysokie mandaty dla nietrzeźwych rowerzystów, pozostali amatorzy jazdy na podwójnym gazie staną przed sądem

W trakcie minionego weekendu na terenie powiatu tomaszowskiego czterej mężczyźni wpadli na kierowaniu w stanie nietrzeźwości. Amatorzy jazdy na rowerach na podwójnym gazie zostali ukarani mandatami, zaś kierujący pojazdami mechanicznymi staną przed sądem.

W sobotę po godzinie 16 policjanci otrzymali informację, że po miejscowości Kazimierówka, gmina Tyszowce może jeździć pijany kierowca. Jak się okazało wiadomość się potwierdziła. Mundurowi z Posterunku w Tyszowcach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Po przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że 44-latek z tej gminy miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Po niespełna dwóch godzinach kolejnym nietrzeźwym kierującym okazał się 54-latek z gminy Łaszczów. Mężczyzna jadąc rowerem przez miejscowość Zimno miał w organizmie również blisko promil alkoholu.

Kolejnym nieodpowiedzialnym rowerzystą okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę około godziny 12 w miejscowości Machnów Nowy. Cyklista miał nieco powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Po kilku godzinach w tej samej gminie na jednej z ulic w Rudzie Żurawieckiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 24-latka, który kierował motorowerem. Podczas kontroli policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu. Przeczucie ich nie myliło, 24-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie, a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania.

Wszyscy amatorzy jazdy na podwójnym gazie odpowiedzą za swoje zachowanie. Nietrzeźwi rowerzyści zostali ukarani wysokimi mandatami po 2,5 tysiąca złotych, natomiast pozostali kierowcy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem.

Wysokie mandaty dla nietrzeźwych rowerzystów, pozostali amatorzy jazdy na podwójnym gazie staną przed sądem

Wysokie mandaty dla nietrzeźwych rowerzystów, pozostali amatorzy jazdy na podwójnym gazie staną przed sądem

(fot. Policja)

6 komentarzy

 1. Dyrdymałkiewicz (nijaki)

  Jak gołym okiem widać, głupich nie trzeba siać,sami rosną jak te przysłowiowe grzyby po deszczu.
  A budżet Państwa trzeba zasilać, kasa sie przyda (bez potrzeby dodrukowywania).

  • Koszty społeczne wypadków drogowych szacuje się na 60mld PLN rocznie. Wpływy z mandatów to 100-200mln PLN. Tylko, trzeba od tego „zysku” odjąć jeszcze koszty działania wydziałów drogowych Policji, które pewnie przekraczają nawet wpływy z mandatów.
   Faktycznie – złoty interes.

 2. Biskupie kolonia

  A tam tomaszowski w Wólce Lubelskiej ile jeździ naje……. Rowerami i autami toż to szok

 3. 2500PLN to jest ładny mandat. Tylko dlaczego za niektóre wykroczenia nadal jest 100 czy 200PLN, a najczęściej 0PLN, bo policja czy SM nie zwraca na to nawet uwagi.

 4. a ile za przejazd rowerem przez przejście dla pieszych ? prawie wszyscy to robią i jest ok , albo z telefonem przy uchu ????

Z kraju

Polityka i społeczeństwo